Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kinek mekkora az IQ-ja?...

Kinek mekkora az IQ-ja? Nektek mennyi?

Figyelt kérdés
Azoktól várnék választ, akik már oldottak meg IQ-tesztet, és ezért tudják, hogy kb mekkora az IQ-juk. Kíváncsi vagyok, hogy a tudományokat kedvelők körében kinek mekkora az IQ-ja.
2015. jún. 4. 13:29
1 2 3
 21/25 bicsiz válasza:
Általában aki azt állítja,hogy magas az IQ-ja az az okoskodó , de semmihez nem értő egyén. Most is, kit érdekel mennyi a max IQ ,meg hogy ki mennyit ért el... Akinek magas az nem dicsekedik vele ,hanem becsben tartja :D
2015. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 2xSü ***** válasza:
9%

> Általában aki azt állítja,hogy magas az IQ-ja az az okoskodó , de semmihez nem értő egyén


Vagy legalábbis te ilyenekkel találkoztál. Az okoskodást sem tudom értelmezni itt. Okoskodás az, mikor valaki minden előzetes ok nélkül villogtatja a tudását (pl: amúgy tudtad, hogy …), illetve okosabbnak akar látszani, mint amilyen valójában. Itt viszont minden, amit leírtunk a témába vág, szerver részét képezi egy vitának, beszélgetésnek, oka, előzménye van. Meggyőződésem, hogy amit leírtam, az úgy is van, de nyugodtan meg lehet engem győzni ennek az ellenkezőjéről, de természetesen ehhez észérvek, tények kellenének.


> Most is, kit érdekel mennyi a max IQ ,meg hogy ki mennyit ért el


Például a kérdezőt, meg azokat, akik válaszoltak a témában, vagy majd később a Google-ben rákeresre valamire idetalálnak.


Hogy téged nem érdekel, az egy dolog. Akkor viszont nem igazán értem, hogy minek olvastad végig a válaszokat? Vagy úgy általában véletlenszerűen kiválasztasz téged nem érdeklő témákat, és beírod, hogy „kit érdekel?”. Fura hobbi, személy szerint nem is tartom túlságosan hasznos elfoglaltságnak.


Még úgy oké is lenne a dolog, ha a kérdés, vagy valamelyik válaszhoz amúgy releváns választ írtál volna, és emellett írtad volna mindazt, amit írtál. De így senkinek és semmiben nem adtál semmiféle értékelhető segítséget. Ha valami, akkor ez az, ami nem érdekel különösebben senkit. Nem baj, elfér végül is itt, én nem is veszem zokon a dolgot, de ettől még írtál egy olyan választ, ami az égadta világon senkinek nem hasznos. Én is csak azért reagálok rá, mert hátha belátod ezt, és akkor már nem kár pár sort áldozni rá.


> Akinek magas az nem dicsekedik vele ,hanem becsben tartja :D


Ez nem dicsekvés. A dicsekvés szót általában akkor használjuk, ha valaki azzal a célzattal hívja fel valakinek a figyelmét arra, hogy valamit birtokol, hogy a másik fölé helyezze magát. Erről szó sincs. Én úgy gondolom, hogy az IQ, mint tulajdonság erősen túlértékelt, ennél sokkal fontosabb tulajdonságok is vannak. De az ember legyen büszke arra, amije van. Nem mintha sokat tettem volna érte, vagy az én érdemem lenne, de történetesen ez egy jó képességem. A büszkeséget meg ne keverjük össze a dicsekvéssel, nagyképűséggel. Az álszerénység pont olyan hiba, mint a nagyképűség. Nem szokásom más orra alá dörgölni az IQ-mat, de ha ilyen témájú kérdés jön szembe, akkor nem fogom eltitkolni. Miért tenném? Miért ne válaszolnék egy kérdésre, amiről azért olvastam ezt-azt, és az átlagnál többet tudok a témáról? Pont erre való ez az oldal. Aki valamiről többet tud, az segít annak, aki meg kevesebbet.


Itt nemes egyszerűséggel viszont ezt volt a kérdés. Görgess fel, és olvasd el! Na jó, ne görgess fel, idemásolom: „Kinek mekkora az IQ-ja? Nektek mennyi?”.

2015. júl. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Wadmalac ***** válasza:

Valamiért erről eszembe jutott egy régi kis sztorim.

Régebben eljártam kis helyi tuningtalikra a kocsimmal, volt ott mindig pár ismerősöm, akikkel szívesen beszélgettem, autó-műszaki dolgokról, hifiről stb.

Egyszer, amikor kimentem, ott volt pár "új arc" is.

Kiszálltam a kocsiból, üdvözöltem mindenkit, lekezeltem az ismerősökkel, az új fiúkkal is.

Egyikük elkezdett kérdezősködni az autómról. Típus, köbcentis, lóerő, stb. Megválaszoltam.

Erre a másik emberke felteszi a kérdést:

"- És akkor most erre vágsz fel?"

Kiszálltam az autómból, köszöntem, válaszoltam pár feltett kérdésre és máris felvágok, mert valamiből esetleg nekem több van, mint neki, vagy legalábbis ő úgy érzi. Nem kell tennem azért, hogy én legyek a felvágós, dicsekvő. Elég hozzá léteznem és máris pár embernek "felvágok".

Nos, aki kicsit is magára ismer (a fenti kommenteket végigolvasva mintha néhol ilyen szagot fogtam volna), nekik mondom: tudjátok, ami most a világban xar, az jórészt az ilyen gondolkodóktól van.

2015. júl. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
116 ha jól emlékszem 10 vagy 11 éves koromban mérték !
2018. dec. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Mikor 12 éves voltam, akkor az iskolában volt egy körzeti IQ mérés. Nekem 143 jött ki.
2019. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!