Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elméleti fizikát lehet esti...

Elméleti fizikát lehet esti tagozatos oktatáson hallgatn?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 18:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
'hallgatni' így akartam!
2015. jún. 1. 18:53
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetemi szinten nem hinném. Levelezős képzés van, meg talán távoktatás, de utóbbi nem biztos.
2015. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Levelezős képzésről tudnál bövebben írni?
2015. jún. 3. 11:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon.

Annyi, hogy levelezősök kevesen vannak, fizika szakosok is, nemhogy a levelezősök. Könnyen lehetséges, hogy ha mondjuk 1-2 hallgató van, akkor a kurzuson nincs is előadás, csak kiadják, hogy honnan és mit kell elsajátítnai és lehet konzultációt kérni.


Utána kell nézni a kiszemelt egyetemen. Fizikus/fizika tanár és csillagász szakokon, vagy a mai rendzserben gondolom fizika bsc és fizika/fizikus msc-n vannak elm fiz tárgyak!

2015. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jún. 4. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Az állami egyetemeken az előadások nyíltak. Az is bemehet, aki nincs is beiratkozva az egyetemre. Olyan előadásra mégy be, amire csak akarsz. Feltéve, ha az egyetemen a szakod mellett van olyan képzés is. Kreditet nem kapsz érte, de vizsgáznod sem kell, viszont papírod sem lesz arról, hogy közöd lenne a elméleti fizikához. De ha érdekel, akkor járj be.


(Szegeden pl. van tesi szak is meg fizika is. Az sem kizárt, hogy általánosan művelő tantárgyként felvehesd kredittel együtt.)

2015. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, azt nem is tudtam hogy bárki bejárhat az előadásra. Ezek szerint az utcáról is bemehet és halgathatja az elöadást akárki, ezt jelenti amit írtál? Én jövőre éretségizek esti tagozaton és mindenképpen ezzel a területtel akarok foglalkozni.
2015. jún. 15. 13:20
 8/11 kerdezo.123 ***** válasza:
Elsősorban az alapszakot kell elvégezned, ahol ugyan van elméleti fizika de csekély. Utána jöhet mesterképzésen az elméleti fizika. No de nálunk ez sem ilyen egyszerű. Szabad kérdeznem miért pont elm fiz? Hátha jobban tudok segíteni. Utána ajánlok tananyagokat netről.
2015. jún. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hogy miért ezen ága a fizikának? Minél bonyolultabb valami, minél több a megoldatlan tényező ebben a bizonyos valamiben, annál jobban érdekelt mindíg. És az elm. fiz-ben beteljesedik ezen vonzalmam. Valamint azt hiszem hogy talán ez az a területe a tudománynak, ahol a legszerényebb ismerettel rendelkezik az emberiség az összes többihez viszonyítva. Ez persze csak az én véleményem. És hogy milyen területek az elméleti fizikán belül, leginkább a kvantummechanika, kvantumgravitáció, kvantummechanika-relativitáselmélet összeférhetetlenség, keletkezés elmélet értve ezalatt a nagy bumm-ot, már ha volt egyáltalán, ha volt akkor az előtti és utáni legkorábbi állapota és az ott lezajlott történések. Ennyit röviden az érdeklődésemről, megköszönöm ha küldesz anyagot!
2015. jún. 17. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondanék a kérdezőnek abban a véleményében, hogy a fizika rendelkezne a legszerényebb ismeretekkel a többi tudományt is tekintve.


Ez így ebben a formában nem igaz. A fizika a legalapvetőbb természettudománynak mondható. Most, hogy az élő szervezetek és a korábban különálló területként kezelt kémiát is sikerült a fizikára visszavezetni (legalábbis elvi szinten), kijelenthető, hogy minél inkább magasabb rendű tudományról van szó, annál több az olyan komplex, bonyolult jelenségkör, amelyet még nem értünk és nem tudunk megmagyarázni. A fizikára közvetlenül épül a kémia, erre közvetlenül a biológia, erre közvetlenül a pszichológia és kognitív tudományok. minél inkább tévolodunk a matematikailag még jól leírható és számszerűsíthető alapoktól, annál ingoványosabb talajra tévedünk és annál bizonytalanabbul vizsgálható jelenségekről tehetünk csak annál bizonytalanabb megállapításokat.


Tehát ebből a szempotnból én éppen fordítva látom: a fizikából tudunk a legtöbbet, mert ennek fejlődése (karöltve a matematikáéval és a számítástudománnyal, számítástechnikával) teszi majd lehetővé azt, hogy korábban túl bonyolultnak és nem jól definiáltnak tűnő magasabb szintű problémákra is választ találjunk.


Ugyanakkor meg nem egészen jól definiált az alapkérdés sem: mit értünk azon, hogy sokat tudunk valamilyen tudományból, pláne más tudományágakhoz képest? Ez nem kellően pontosan értelmezhető kijelentés, mivel ahhoz rendelkeznünk kellene valamilyen viszonyítási alappal, hogy mi számít a teljes tudásnak, vagy hogy az egyes területeken belüli össztudás hogyan határozható meg és az hogyan kvantifikálható. Mivel ez nem lehetséges, a legjobb, amit tehetünk, ha minden tudományterületet önmagához viszonyítunk, vagyis önmaga korábbi állapotához. Ahhoz, hogy adott idő alatt mennyit fejlődött. De ha jobban megnézzük, akkor itt is az tűnik ki, hogy gyakorlatilag a fizika a húzóágazat: ennek fejlődése tette lehetővé a technikai újításokat, azok pedig a kémiában, orvostudományban és biológiában történő nagymértékű előrelépéseket.


Persze még mindig mondhatjuk, hogy keveset tudunk fizikából. Sőt, egyre inkább így érezhetjük, mert egyre több a nyitott kérdés, egyre szélesebb a frontvonal, amelyen haladunk előre. De ez egy szubjektív érzés és szerintem a tudomány művelése közben pont ez a természetes.

2015. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!