Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az alábbi polárkoordinátás...

Az alábbi polárkoordinátás helyettesítéssel való integrálásomat ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Egy polárkoordinátás helyettesítésre vezető integrálást csináltam, nem vagyok biztos az eredményben. Ha valaki ellenőrizné, azt megköszönném és felpontoznám. :)

∫∫xydxdy, ahol H={(x,y)|x≥0, y≥0, x^2+y^2≤4}

H

Nekem -2 lett az eredmény az alábbi módon

1/2*∫(0,2)(∫(0,pi/2)r^3*sin(2φ)dφ)dr

1/2*∫(0,2)-r^3dr

1/2*(-4-0)=-2. Az integráljel utáni zárójelben a (0,2) valamint a (0,pi/2) a határokat jelölik. Még egyszer is köszönöm a fáradozást.



#kettős integrál #polárkoordinátás helyettesítés
2015. máj. 29. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben nincs –1-es szorzó:

∫(0,pi/2)r^3*sin(2φ)dφ = r^3.


Így a végeredmény is 2 lesz. A többi szerintem jó.

2015. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a sin(2φ) integrálja az cos(2φ)/2, és a cos pi-nél negatív, nemde? És így (-1-(1))=-2 lesz a határokat behelyettesítve.
2015. máj. 29. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem –cos(2φ)/2 az a sin(2φ) integrálja? (Csak abból gondolom, hogy a koszinuszt deriválva mínusz szinuszt kapunk.)


Másrészt a sin(2φ) az első félperiódusán (tehát 0-tól π/2-ig) lényegében végig pozitív, nehezen tudom elképzelni, hogy negatív legyen az integrálja.

2015. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hopp, megvan a hiba. Akkor a többi is biztos stimmel? Mert akkor köszönöm, ment a zöld. :D
2015. máj. 29. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:

> „Akkor a többi is biztos stimmel?”

Elég valószínű, de majdcsak szól valaki, ha mégsem.

2015. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!