Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Damaszkolt kést lehet sima...

BlackRose555 kérdése:

Damaszkolt kést lehet sima egyszerű késből is csinálni?

Figyelt kérdés
Interneten láttam egy videót ahol Damaszkolt kést készítenek Vas klorid és Sósv használatával. Ezt ki szeretném próbálni, csak nem tudom hogy Vas kloridot hol lehet kapni. Meg hogy sósavból elég e a háztartási, és lehet e sima késsel is elérni ezt a hatást nem csak a Damaszk késsel? Aki jártas ebben az kérem segítsen :D Itt a link ahogy készül : https://www.youtube.com/watch?v=W0g2rxdbZbk
2015. máj. 27. 22:53
 1/5 A kérdező kommentje:
2015. máj. 27. 22:59
 2/5 anonim ***** válasza:

A maratáshoz vas(III) klorid kell. Ezt elég könnyű előállítani. Vasat oldasz sósavban (ekkor vas(II) klorid keletkezik), majd hagyod állni szigorúan szabad levegőn pár napot (az O2 oxidálja), esetleg forralgatod egy kicsit. De ha biztosra akarsz menni, akkor tegyél bele egy kis hidrogén-peroxidot, és akkor gyorsan és teljesen átalakul vas(III) kloriddá.

Vagy lehet itt venni:

[link]

[link]

2015. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az jó ha szöget v drótot rakok bele? És milyen arányban keverjem az anyagokat?
2015. máj. 28. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a leírt módon akarsz ferrikloridot készíteni, minél rozsdásabb a vas annál jobb.

Én vasgálicból csináltam (FeSO4). Kertészeti, és gazdaboltokban árulják.

Az eljárás bonyolultabb volt, de melléktermékként szép Na2SO4 kristályokat is kaptam, amit alumínium eloxálásra használok.

Ha érdekel leírom.

----

Normál késből damaszkolt kést? - NYEHEHE - Nem lehetetlen, de egyszerűbb új alapanyagokból kiindulni.

Ez a Kérdező egy jó kis videót mellékelt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2015. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálnom :D én fém dörzsivel csináltam. A kést megmarta sikerült mintát is csinálnom bele szóval jól sikerült. Nem lett olyan mély barna , feketés a színe valószinű a dörzsi miatt akkor. Legközelebb rozsdással csinálom :) köszönöm a segítséget!!
2015. máj. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!