Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Keresett, és megfizetett...

Keresett, és megfizetett szakma a CNC?

Figyelt kérdés

2015. máj. 12. 08:57
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
2015 a Cnc és mellette még több szakmában kezdőnek számító munkavállalót, ha alkalmaz egy cég, a magyar állam áttvállalja az első 6 havi fizetést. Szóval kapsz munkát, ha lerakod. Bár én azt mondom , hogy még gyorsan csatlakozz be egy ilyen tanfolyamba, mert a modul rendszerű vizsgázásnak jövő februárjában vége.
2015. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
Ja és még a nagy öregeknek üzenem, hogy ti lassan már elindulhatnátok a "nagy útra" és hagyhatnátok érvényesülni az ifjakat. üdv: egy most végző OKJ JÉS CNC ÉS
2015. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
és akkor mi lenne veletek?-nap,mint nap látom mire mentek az öregek nélkül,és még köszönni sem tudtok rendesen!
2015. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Sokan három év cnc-zés után már öregnek állítják be magukat.
2015. jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
utolsónak,van az másfél is!-
2015. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:

Sziasztok. Személyes tapasztalatom a hazai tényállásról:

24 éves fiatal vagyok, elkezdtem a CNC forgácsoló sulit, elvégeztem. Elkerültem egy helyre ahol 120.000 nettót kaptam így első egészen jó volt, de őket sajnos ott kellet hagynom mert elköltöztek egy olyan helyre ahová nem tudtam őket követni.

Azóta megjártam három ilyen jellegű munkahelyet állandóan kihasználtak és kiégettek + egyre kevesebb fizut kapok pedig már sokkal nagyobb a tudásom. Jelenleg a 100.000ft se kapom meg...


Nem tudom mi lesz ezzel a szakmámmal de én már nem bírom sokáig hogy nem tudok rendesen megélni belőle. Magyarországon egyáltalán nem megy ez a szakma szerintem nem éri meg tanulni, kihasználnak egy csomó munkahelyen és hiába vagy beállító és programozó is a legtöbb helyen örülsz hogyha megkapod a 150.000 nettót egy nagyon precíz munkáért, pedig egy határral arrébb nyugaton már milliókat adnak ezért a tudásért.


Sajnos nem tudok külföldre menni jelenleg mert nincs meg a nyelvtudásom és most nagyon kérik, pedig nagyon jó lenne. Kevés fiatal is van a Magyar műhelyekben, amint tudok én is megyek külföldre mert ez így nem állapot hogy nevetséges takarítókhoz hasonló fizetést kapunk, és ez nem csak az én véleményem, bárkit meglehet kérdezni aki ebbe a szakmába dolgozik 80% egyet fog velem érteni, a vezetők meg hőbörögnek hogy miért megyünk el külföldre... Magukat teszik nevetségessé.


Lassacskán már elhúz innen az összes magyar erős okos fiatal és majd a "jó" kis bevándorlók akiket beengedünk az országba fekete/arab stb keleti nép elfoglalja ezt az országot...


Nevetséges Magyarországon a színvonal és nem csak ezzel a szakmával vannak gondok. Diplomások is elhúznak mert a sok tanulás amit belefektettek a főiskolába stb és kiszurják a szemüket nevetséges éhbérrel... Nincs is mit hozzá füzni!!


Azt vettem észre hogy haverok, barátok sokszor hazudnak hogy mennyit is keresnek itthon és mindig többet mondanak, mondjuk megértem mivel nevetséges ezek a fizetések még kimondani is rossz olyan kevés...


MINDEN FIATALNAK MONDOM hogy amíg nem hajlandóak a Magyar vezetők, munkahely vezetők és stb rendbe rakni ezt a fontos megélhetési viszonyt addig szerintem mondhatni "meneküljünk" külföldre és amire már túl késő lesz és rendbe jön itt minden addigra már úgyis beintegrálódunk egy sokkal színvonalasabb közösségbe ahol legalább megtudsz élni.


Szerény vélemény szerint IRÁNY külföld bármilyen végzettséged van, mert itt éhen halunk...

2015. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Az az érdekes hogy a főnököm meg annyira tele van hogy 100 leggazdagabb Magyar között van... De amikor oda megyek hogy adni 5000ft emelést már azonnal el is teleportál..
2015. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Lassacskán már elhúz innen az összes magyar erős okos fiatal és majd a "jó" kis bevándorlók akiket beengedünk az országba fekete/arab stb keleti nép elfoglalja ezt az országot...

Abban azért nem vagyok biztos,hogy az arab,szír fekete bevándorlók közt sok CNC-s lenne.

2015. júl. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
kezdőként érdemes nagyvállalatoknál próbálkozni,sorozatgyártásban. nagyobb városokban a nettó 150-170 megvan egy kezdőnek.
2015. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!