Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tölthetem fel magam...

Hogyan tölthetem fel magam sztatikus elektromossággal?

Figyelt kérdés
sztatikus, elektromos, töltés
2015. ápr. 24. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Magadat: sehogy.

Egy műanyag vonalzót: a hajadhoz dörzsölgeted, és ha sokat dörzsölöd vonzani fogja a papírt.

2015. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem mindjárt valaki meg fogja cáfolni azt, hogy "magadat sehogy"
2015. ápr. 24. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj bele a 220-ba. Rögtön feltöltődsz annyi árammal, hogy még a másvilágon is világítani fogsz ba.meg.
2015. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Műszálas ruhákat viselve fel lehet úgy töltődni, hogy a kilincs vagy más fémtárgy érintése is rázni fog.
2015. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4:


Megrázó élmény lesz, én már tapasztaltam hasonlót és eleinte nem tudtam mire vélni, mi az ami csíp, amikor nyitni akarom az ajtót.

2015. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Feccó27 ***** válasza:

Valóban jó a műszálas ruci. Ha egy műanyag csúszdán lecsúszol, vagy műanyag függönnyel "randizol" esetleg megkérsz valakit, hogy egy nejlonnal dőrzsőlje a műszálast rajtad - rendesen fel tudsz tőltődni.

Szórhatod a villámokat!

(Persze csak max 1 cm-eseket.)

!!! Az is 21.000 VOLT !!!

Félned nem kell ettől mert csak pár mA de tud csípni.

Erre gondoltál?

2015. ápr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, most már értem hogy miért csak akkor tudok megrázni másokat, ha egy bizonyos pulóver van rajtam!
2015. ápr. 25. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!