Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudom hogy van ez az...

Nem tudom hogy van ez az elektromossággal?

Figyelt kérdés
tudom hülye kérdés de amikor a konnektorba bedugom mondjuk a telefontöltöt akkor a konnektorból elektronok jönnek ki majd a telefonom akujába lépve feltöltik az akumlátort, vagy a konnektor csak feszültségforrás ami hatására a töltö szabad elektronjai mosgásba lendülnek és energiát bocsájtanak ki és úgy töltik fel az akumlátort
2014. jún. 6. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha számolgatunk, akkor megkapjuk, hogy az elektronok pár óra alatt tesznek meg egy centit vagy legalábbis valami hasonló értéket, már rég számoltan ezt utoljára. A lényeg, hogy nem mennek a konnektorból a telefonodba az elektronok. A konnektor feszültségforrás, így ha csatlakoztatod a telefonod töltőjét egy áramkört hozol létre, ami a feszültségnek megfelelő elektromos teret hozza létre. Az elektromos tér pedig képes energiát közvetíteni, ezt az energiát pedig az akkumulátor veszi fel és így töltődik fel. Hogy ez miként zajlik le fogalmam sincs, erről egy mérnököt kérdezz meg, akinek ez a munkája. Épp ezért van az is, hogy nem az elektronokért fizetsz a villamos műveknek, hanem az energiáért.
2014. jún. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ez egy kicsit komplexebb mint ahogy te gondolod, mivel a konnektorban váltakozó feszültség van, ezért abban gyakorlatilag egy helyben rezegnek csak az elektronok, viszont ez a rezgés energiát közöl ahogy az előttem szóló is írta. a váltakozó feszültséget különböző módon egyenirányítják amit most nem szeretnék elmondani mert egy kisebb előadást ki lehetne tölteni vele. viszont az egyenfeszültség hatására létrejövő egyenáram már valóban elektronok rendezett haladása, amit a telefonod akkujába vezetve ott különfél kémiai visszaalakulások történnek, majd ha kihúzod a töltő, ez a kémiai visszaalakulás újra átalakul és az átalakulás következménye hogy energiát kap a telefonod haladó elektronok formájában, olyan mint a kakukkos óra, felhúzod akkor megy, de egy idő után leereszkedik és megáll, megint felhúzod megint meg, itt a felhúzás az akkumlátor áram alá helyezése, a leengedés pedig a használat.
2014. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és az elektronok energiájának nem kell elfogyni egy idö után ?
2014. jún. 6. 16:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elektronok energiája attól van, hogy a konnektorból az akkuba áramlik az energia. Tehát annak hatására az akkuban képesek kémiai folyamatok lejátszódni mindaddig, amíg az ottani anyagok tulajdonságai ezt lehetővé teszik (amíg az akku fel nem töltődött).

Az akkuhasználat ezután azt jelenti, hogy visszaalakuló kémiai folyamatok játszódnak le, ezek elektromos feszültséget eredményeznek, ezt használja a készüléked. Amikor a kémiai reakció lezajlott, az akku kimerült, és kezdődik minden elölről.

2014. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
azért vannak az erőművek hogy ne fogyjon el az energiájuk, de mint azt mondtam már, ez nem egy könnyed téma
2014. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OK azért kössz
2014. jún. 6. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!