Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szinuszgörbe esetén mi ennek...

Szinuszgörbe esetén mi ennek a fontnak a neve?

Figyelt kérdés
Arra a pontra gonolok, aminek a helye a két mellette lévő szélsőérték helyének a számtani közepe, értéke pedig a két mellette lévő szélsőérték értékének a számtani közepe. Ez a f(x)=sin(x) függvénynek pont a zérushelye, értéke 0, helye n*pi. Viszont a f(x)=sin(x)+3 nál értéke 3, helye ugyan úgy n*pi. Remélem érthetően fogalmaztam :)
2015. ápr. 23. 20:22
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:

inflexiós pont.

[link]

(a második derivált előjelet vált)

2015. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 23. 20:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak ez a számtani közép dolog nem tudom, hogy jön a képbe. :))

Ez van ahol igaz, van ahol nem.

2015. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:

"Csak ez a számtani közép dolog nem tudom, hogy jön a képbe. :))

Ez van ahol igaz, van ahol nem."

Csak a harmonikus hullámfüggvényekre igaz, mint pl. most a szinuszra. :) De tényleg jobb nem is megjegyezni, mert valaki azt hiheti, mindenhol így van.

2015. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shai-Hulud ***** válasza:
......bár a kérdező így kezdte: "Szinuszgörbe esetén", azért csak rágcsáljátok tovább. :-DDD
2015. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

"......bár a kérdező így kezdte: "Szinuszgörbe esetén", azért csak rágcsáljátok tovább. :-DDD"

Elolvastad egyáltalán, mit írtam?

Érted is?

Mert a kommented alapján nem.

Különben nem használnál többes számot.

Éppen ezért írtam, hogy most, a szinuszra igaz.

2015. ápr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Shai-Hulud ***** válasza:

OK, kedves Wadmalac, el is olvastam, értettem is, csak megjegyeztem, hogy a kérdés a __szinuszról__ szólt...

Azért ne harapj, nem bántottalak.


Pedro

2015. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Pénteken lusta vagyok harapni. :D

És különben is, az első, számtani közepet nehezményezőt, ha nem is megharaptam, de finomítottam a harapása élén. :D


Röviden: a kérdés tényleg KONKRÉTAN a szinusz függvényre szólt, ott igaz is, hogy y-ban a szélsőértékek számtani közepe az inflexiós ponty koordinátája.

DE (és és ebben igaza van a "kötözködőnek") ez nem egy tipikus, hanem speciálisan csakis a harmonikus hullámgörbékre jellemző összefüggés az inflexiós pont és a számtani közép közt, úgyhogy vigyázva emlegetendő. Pontosabban jobb elfelejteni BÁRMI összefüggését is az inflexiós ponttal.

Mindenkinek kicsit igaza van és mindegyik oldalba bele lehet kötni megfelelően harapós szándékból. :D

2015. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

" inflexiós ponty "

Huh, de jót nyerítettem, ahogy visszaolvastam. :D

2015. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt számtani középen rágcsálódó Kollégák!


Nem igazán érdemes ezen a dolgon vitázni, mert valójában igaz is, meg nem is a dolog. Az igazság az, hogy a szinuszfüggvényt is "el lehet rontani" úgy, hogy nem lesz közvetlen igaz a számtani átlagos dolog.


Másrészt megadhatók olyan "nem szinusz jellegű" görbék, melyekre teljesül az összefüggés.


Harmadrészt ha valaki akarja, akkor szinte minden függvényre ráhúzhatja, hogy igaz, és tényleg igaz lesz, vagy legalábbis visszavezethető ilyenre, aki tudja mi a Fourier-transzformáció, az érti miről beszélek.

2015. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!