Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt hogyan kell kiszámolni?

Ezt hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy felülnézeti ábra.(a zartszelvenyt kicsit hulyen rajzoltam)


Két zártszelvény, S=10 mm vastagsággal. Középen egy szürke test, melyre középen húzás hat. Az egész elrendezés vízszintes, tehát az erő is vízszintes, de ez szamitas szempontjaból mindegy. A két barna az csapszeg vagy egyéb tömör, kör geometriájú kötőelem, pl stift. Nyilvánvalóan hajlításra kell méretezni a két barna kötőelemet. Az a kérdésem, hogy hogyan?

Szigma=Mh/Kz


2015. ápr. 18. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

"Nyilvánvalóan hajlításra kell méretezni a két barna kötőelemet."

Ha arányos a rajz, akkor ez nem nyilvánvaló.

Ugyanis a szürke test szélein fog F/2 erő hatni, kis sugárral és nyomatékkal.

Én inkább a nyírásra gondolnék.

2015. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég zavaros az ábra és félreérthető. Ha készítesz -műszaki rajz szabályainak megfelelő- normális ábrát, akkor én segítek neked.
2015. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]


Ez solid edges 3D-s modell.

Hibás, mert a csapágy belelóg a zzs-be, de ez most nem szamit a kérdés szempontjabol. A piros köz jelöli az F erő támadáspontját. Az egész elrendezls vizszintes. A kérdésem tehát, a a kékkel jelölt rudakra milyen milyen igénybevéel hat (szerintem hajlitó) és azt hogyan kéne kiszamolni, mert nem tudom, hogy ebben az esetben az erőkar mettől meddig tart, illetve a keresztmetszeti tényező hogyan alakul.

2015. ápr. 18. 23:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!