Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy ciklois átlagos magasságát...

Egy ciklois átlagos magasságát hogyan lehet meghatározni?

Figyelt kérdés
vagy középértékét, nem tudom hogy kell hívni, az biztos, hogy integrálni kell
2015. ápr. 8. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Az nem éppen a cikloist meghatározó gördülő kör sugara lesz?


Amúgy az f(x) függvény átlagos értéke az (a, b) intervallumon

fátl = 1/(b - a)*int(f(x), x = a..b),

ha az integrál létezik.

2015. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az 100% hogy nem a görülőkör sugara, mert akkor az pont középen volna, az meg szemre látszik, hogy a közepétől felfelé lesz az átlag, azt tudom, hogy kell átlagot számolni, csak ennél az esetnél nem tudom, hogy mit kell az integrál alá beírni, mert a paraméteres egyenletét ha felírom, azt csak nem írhatom be integrál alá
2015. ápr. 8. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ábrát kérünk!
2015. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a kör az xy-síkban az x-egyenesen gördül, akkor nyilván az y-koordinátát kell a paraméter szerint integrálni egy periódusra.


És aztán jogos, hogy, az ívhossz paraméter szerint természetes integrálni… De szerintem az is, hogy megmondhattad volna, hogyan van adva neked a cikloisod.


(((Így végig gondolva esetleg úgy lehet igen a válasz a kérdésemre, ha egyenletes sebességgel gördülő körre az időparaméter szerint átlagolunk.)))

2015. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel egy ciklus alatt a ciklois alatti terület 3*r^2*pi,

ezt osztva a kör kerületével, 2*r*pi -vel

kapjuk, hogy az átlagos magasság 1,5*r.

[link]

2015. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A terület és az ívhossz pontokat összevetve ívhossz paraméterezés szerint 3*π/8*r lesz az átlagos magasság, x szerint paraméterezve pedig 3/2*r.

[link]


Egyenletesen gördülő körre időparaméterezés szerint r:

[link]

2015. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam le a ciklois egyenletét, mert nincs, ez csak egy felvetés volt valamihez szükséges volt, köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 8. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!