Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan ne erősítsünk rá egy...

Hogyan ne erősítsünk rá egy másik ember világképére?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 3. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kínozd míg meg nem törik


Egyébként ha kifejted lehet még válaszolni is tudunk

2015. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vree ***** válasza:
100%
"Kérdésed túl rövid, magyarázatod nincs."
2015. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

... tehát akkor mi nem fogunk ráerősíteni a te világképedre

Cselekedj te is így.

2015. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl:Van már munka? Azt mondom tanulok hogy pénzem legyen más meg azt mondja hogy meg hogy ne dolgozz. (ebből érződik hogy azt feltételezi rólam hogy munkakerülő vagyok.) Én meg azt válaszoltam meg hogy ne dolgozzak.(eredmény: rá erősítek a világképére.)
2015. ápr. 3. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Hú, ha javasolhatom a kérdésnek és a kommentednek is fuss neki még egyszer, mert teljesen értelmezhetetlen mindkettő.

G.

2015. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát aki érti olyan irjon.
2015. ápr. 3. 23:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl:Van már munka? Azt mondom tanulok hogy pénzem legyen más meg azt mondja hogy meg hogy ne dolgozz. (ebből érződik hogy azt feltételezi rólam hogy munkakerülő vagyok.) Én meg azt válaszoltam meg hogy ne dolgozzak.(eredmény: rá erősítek a világképére.)

A 'világkép' kifejezéssel zavartál össze minket, rögtön elkezdtünk kozmikus léptékben szemlélődni, töprengeni és nem tudtunk válaszolni.

A példád nyomán helyesebb lenne: hogy ne vegyük át más 'meggyőződését'

Ez így viszont elég fontos is. Mert ilyen tükröződő gondolkodással vannak bizony bajok. Felerősítik egymást nagyon gyorsan és az 'igazságtól egyre távolodnak. (jó példa egy kocsmai "te így, te úgy és pofozkodás" - aminek végén a felek nem is tudják, miért lett asz egész bunyó, és a szavak már teljesen elvesztették értelmüket, a reflex-szerű összecsapásig)

Egy kicsit ilyenkor lassítani kell a párbeszédet, hogy ne csak egy reflex-szerű válasz jöjjön, és ne alakuljon ki egy ilyen 'dobálódzás' a szavakkal.

Ennek egyik módja, pl hogy te azt érezted, ő 'munkakerülőnek ' gondol, hogy visszakérdezel: 'gondolod, hogy nem akarok dolgozni?' Ekkor magába figyel és tisztázódik, hogy félreértetted, vagy valóban, vagy ő is csak meggondolatlanul vágott oda valamit.

2015. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A 'világkép' kifejezéssel zavartál össze minket, rögtön elkezdtünk kozmikus léptékben szemlélődni, töprengeni és nem tudtunk válaszolni.

A példád nyomán helyesebb lenne: hogy ne vegyük át más 'meggyőződését'

Ez így viszont elég fontos is. Mert ilyen tükröződő gondolkodással vannak bizony bajok. Felerősítik egymást nagyon gyorsan és az 'igazságtól egyre távolodnak. (jó példa egy kocsmai "te így, te úgy és pofozkodás" - aminek végén a felek nem is tudják, miért lett asz egész bunyó, és a szavak már teljesen elvesztették értelmüket, a reflex-szerű összecsapásig)

Egy kicsit ilyenkor lassítani kell a párbeszédet, hogy ne csak egy reflex-szerű válasz jöjjön, és ne alakuljon ki egy ilyen 'dobálódzás' a szavakkal.

Ennek egyik módja, pl hogy te azt érezted, ő 'munkakerülőnek ' gondol, hogy visszakérdezel: 'gondolod, hogy nem akarok dolgozni?' Ekkor magába figyel és tisztázódik, hogy félreértetted, vagy valóban, vagy ő is csak meggondolatlanul vágott oda valamit.


Na várjunk egy pillanatot:Meggyőződés egyenlő hit világ=világkép.

Amásik dolog:'gondolod, hogy nem akarok dolgozni?'

Nehezen tudom ki fejteni ugyan mert ha ki tudnám fel se teszem kérdés formályában de pont most erősítel rá neki:Ép a vissza kérdezésel nem biztos hogy baj van de ha ere kérdezel vissza magyarázkodásnak veszi. Ez az amit nem értek hogyan tudok úgy vissza üzenni hogy ne tünnyön magyarázkodásnak(amiből érződik hogy ezt komolyan veszem(ami azt sugalja hogy igaza van tud vele hatni rád kontrol nála) De tudomásul vegye azt is hogy nincs igaza.(sem a tények szintjén sem a kapcsolat szintjén sem a rólam alkotott képe terén(nem érdekel amit mond)


Sajnos amúgy nagyon sok ember nem érti a szociális helyzetkontrol fogalmát a szociális fóbiák az ismerkedési zavarok a felnőttéválás(független őnálló életvezetés(Egyaltalán gondolj bele mi köze hozzá egy olyanak aki így közelít meg?) a kapcsolatkezelés Egyéni függetlenség(szociális szabadság) legerősebb buktatója. Aki ezeket nem érti nem tud igazi lényeként kiteljesedni mert folyamatosan másoknak akar meg felelni.Persze most ezeket igy le irva világosnak egyszerűnek tünhet azt gondoljuk el zavarom és kész de komolyan az a szabad ember aki minden kotnyeles beképzelt előitéletes okoskodót úgy kezel mint akinek az életére törtek? Az a baj a válaszoddal még ha racionálisan bizonyítod is hogy nincs igaza akkor is azt érezteted vele hogy hatalma van feletted. Mert még ha pl el küldöd finoman az attitűdje marad.(munkakerülő vagy) Ennek megfelelően fog kezelni minden alkalommal amikor össze futtok.

Jobban nem tudom ki fejteni ezt megerőltettem magam én pl azon is el bizonytalanodok hogy van a meggyöződés(munka kerülő vagy) Meg az hogy ezzel próbál hatást gyakorolni.Ha azt mondom:Meg hogy ne dolgozzak ezzel nem azt éri el hogy felzaklat de marad a világképe hisz ráerősítek. Attitüd nem változik.Öszintén nem látok ki ebből ezért is irtam a kérdést.

2015. ápr. 4. 18:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Na szóval, akkor az a fő gond, ha jól értem, hogy nem igazán tudod kezelni mások negatív véleményét, illetve a konfliktusokat. Valóban a kamaszkorban alakul ki véglegesen egy ember személyisége, és ilyenkor még nehéz helyesen reagálni a környezet bírálatára. Amúgy is nagy ereje van a szavaknak, ebben a korban meg pláne.


Ha nagyon egyszerűen akarsz válaszolni, ilyenkor akár vissza is kérdezhetsz, hogy az illető helyetted akarja eldönteni, mit dolgozz? Ő akarja eldönteni, hogy kőműves legyél vagy mérnök? A másik lehetőség, hogy egyszerűen elengeded a füled mellett. Ki kell tudni szűrni a hasznos szöveget, és a süket szövegelést. Ha nagyon szókimondó vagy, akkor meg is mondhatod neki, hogy bocs, de ennek semmi értelme. Nem az a lényeg, hogy mit mondasz neki, hanem hogy te mit gondolsz. Nem attól fogod jobban érezni magad, hogy hogyan vágsz vissza, hanem hogy milyen nyomot hagy benned. Ha van saját elképzelésed, akkor nem fog tudni befolyásolni más véleménye. A hasznos tanácsokat persze meg kell fogadni, de amivel nem értesz egyet, azt vagy figyelmen kívül hagyhatod, vagy értelmesen lehet róla vitázni. Ha valaki nem hajlandó az értelmes vitára, akkor simán rá kell hagyni és legyinteni.

2015. ápr. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem az h nem tom kezelni mások negatív véleményét hanem hogy hatni nem tudok hatékonyan. Anélkül h komolyan venném szóval úgy érzem a reakciójuk alapján reagálok amivel fel erősítem az addigi véleményüket. Ha eszembe jut egy jó válasz le fogom írni és látjátok majd mire gondolok. Abból amit irtál még mindig úgy veszi hogy komolyan vetted. Nem jót irsz. Nem érted jól. A válaszodból nem érződik a szabadság pont hogy ki adod a kontrolt te is. Olyan üzenet lenne helyes amiből az érződik hogy akár mit mondhat fel sem veszed.
2015. ápr. 6. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!