Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora a csavarok megengedhet...

Mekkora a csavarok megengedhető felületi nyomása?

Figyelt kérdés
Van erre valahol egy táblázat? Fémtechnogiaiban és muszaki tablazatokban sem találtam. Ez egy anyagra jellemző érték. Felületi nyomásra történő méretezéshez kell.
2015. ápr. 3. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A keménységre gondolsz?

[link]

2015. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csavarokat nem ellenőrzünk/méretezünk felületi nyomásra! Nem az a rendeltetése. Szerintem kevered a szegecsekkel.
2015. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az orós-anya párosítástól függ. Adott pl. egy orsó , amihez választasz egy anyát , és táblázatból kiolasod,hogy a megengedett felületi nyomás pl. 15 Mpa. Aztán a csavart meghagyod,de az anyát lecseréled valamiylen más anyagra,akkor már lehet arra a párosításra csak 7Mpa lesz a megengedett érték. Én már találkoztam ilyen táblázatokkal,szóval léteznek ilyenek,csak nem oylan egyszerű őket megtalálni,mintahogy pl. egy szabványos ékszíjtárcsa jellemző méreteit sem,vagy egy szabványos reteszenk a mérteteit,stb stb.
2015. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mérnököknek való gépelemek könyveket lapozz fel/ géptervezési segédletet. Én személy szerint csak egyet tudok ajánlani amit ismerek : Ungár Vida - Segédlet a gépelemek I-II kötetéhez. Ezt a Miskolci Egyetemen rakták össze még vagy 30 éve ,és könyv utolsó 1/3-ad kb. csak ilyen és hsonló táblázatokat tartalmaz. Annyi,hogy azóta már megváltoztak az anyagejölések,meg úgy általában a jelölések ,de attól még jól használható szerintem.
2015. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!