Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csavarok, menetek, erők?

Csavarok, menetek, erők?

Figyelt kérdés

Hali,


Az lenne a kérdésem, hogy ugyanúgy számoljuk ki az csavarkötésre ható erőt minden csavarkapcsolatnál?


Azaz:


menetes átmenőfurat és menetes zsákfurat kapcsolatnál


Menet nélküli átmenőfurat és menetes átmenőfurat kapcsolatnál, ahol csavaranya is van


Azt nem értem, hogy számít az, ha a csavaron mikortól van menet? mivan ha az összefogni kivant lemezeken mikor áthalad nincs menet, csak mikor már kibukkan és ott fogja össze az anya. Ugyanaz minden eset?


2015. márc. 31. 17:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
utolsó, köszi én is igy fogom tervezni, hogy a nyírás csak a sima szárat terhelje.
2015. ápr. 1. 09:03
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha már illesztőcsapot akartok, akkor oda kell ám megfelelő tűrés, az már nem úgy megy, mind a hagyományos csavarnál...

Van egy olyan érzésem, hogy a kérdezőnek fogalma nincs a tűrés-illesztésről.

Aztán ha meg már "tervezésről" beszélünk, akkor úgy tervezd, hogy le is lehessen gyártani! Mert szép és jó dolgok ezek, de semmit nem érnek, ha gyárthatatlan!

2015. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Wadmalac ***** válasza:

"Ha már illesztőcsapot akartok, akkor oda kell ám megfelelő tűrés, az már nem úgy megy, mind a hagyományos csavarnál..."

Erre céloztam a megfelelő furat elkészítéssel. :)

2015. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Tudom mi az a tűrés és illesztés...


26 os furatba szeretnék tenni egy illesztőcsavart, mert nyíróerő hat a csavarkötésre, és a menetet ugye nem szabad terhelni. H7/k6-os illesztésre gondoltam. Tehát akkor kell egy 26 os furat, bele pedig egy 26-os illesztőcsavar, aminek a vége menetes. természetesen a menetes rész átmérőej kisebb, h a nyírás ne terhelej a menetet.

2015. ápr. 1. 12:49
 15/16 Wadmalac ***** válasza:
A szabványos illesztőcsavarnál elvileg le tudod nyomozni a max. megengedett terhelést.
2015. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy találsz e 26-os furathoz illesztő csavart mert most néztem meg és a DIN 610-ben csak 25-ös furathoz való van.
2015. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!