Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Zhba plusz ponthoz dupladeriva...

Zhba plusz ponthoz dupladerival légyszi?

Figyelt kérdés

Korában Már irtam Ki beágyazot derivált kérdést ott se tudott senki rendes választ leirni, ezért tul nagy reményem nincs :(

Ha ezt a szorgalmit Még megcsinalnam meglenne a 2es.. kivancsi vagyok a bgf fikázok jutnanak e valamire.. -.-

Szoval a feladat keresd Meg a két fuggveny kozos érintojet x köb és x-10 köb



2015. márc. 29. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

1) még mindig nem létezik oylan, hogy "beágyazott" derivált, meg "beágyazott" függvény, könyörgöm tanuld már meg egyszer a függvény kompozíció fogalmát..

2) a korábbi "beágyazott deriválodat" kb 4-en is megoldották 2 féle módszerrel is

3) nem tudom mi az a "dupladerivál", de ezek szerint az egy duplaegyszerű feladat

4) oldjuk meg helyetted a kitűzött szorgalmi feladatot, hogy plusz pontokat kapjál a zh-ba és ne bukjál meg? És közben ne nézzük le a BGF-es hozzáállásodat.. grat


Helyetted nem fogom megoldani, de cska hogy örülj adok útmutatót, ami alapján ha picit is értesz hozzá 2 perc alatt megoldod:

mind a két függvényt lederiválod, majd rájössz, hogy közös érintő csak akkor lehet, ha az érintők meredekségei megegyeznek, elgondolkozol a deriválás és az érintő merőlegese közti kapcsolatán, majd keresel oylan pontokat ahol megegyeznek, ezekre páronként felírod az összekötő egyenes egyenletét, ha ennek az egyenletnek a meredeksége is megegyezik a két meredekséggel, akkor nyert ügyed van, ha nem, akkro sajnos párhuzamosak.

jó gyakorlás

2015. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Haha Már megint csak a szovegeles Meg szemejeskedés De megoldani senki se tudja.. Nem mindegy Neked hogy mire kell Ez Nekem? A gazdasághoz késobb ugyse fog keleni a derivál
2015. márc. 29. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Elmondta hogy old meg, ha kell a kettes megoldod
2015. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

> „A gazdasághoz késobb ugyse fog keleni a derivál”

Amennyire én emlékszem, közgázból úgy mentem át, hogy lederiváltam mindent minden szerint, és ez kiadta az 50%-ot… Persze tudom, hogy nem ez a valódi „gazdaság”, de erősen kétlem, hogy egyáltalán nem lenne szükség rá a gazdasághoz. Például ha azt akarod a valutaérték–idő-függvényből kitalálni, hogy az infláció növekedése mikor gyorsult és lassult, akkor bizony a kétszeres deriváltra vonatkozó egyenlőtlenséget kell megoldanod, és ez szerintem elég egyszerű, de legalábbis köznapi példa, ami gyakran előkerül még a Metropol nagyongazdasági újság címlapján is.

2015. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
te vagy a BGFes buta liba?
2015. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két kérdés…

1. Ha ez ZH, azaz 'zárthelyi', akkor hogy lehet, hogy az fél világnak (ugye internet), tehetsz fel közben kérdést?

2. Ha ez mégsem ZH, akkor mi a határidő arra, hogy megcsináld? Csak mert nagyon nem örülnénk sem mi, sem a többi BGF-es, ha neked most meglenne a kettes, mert azzal csak továbbrontod a diplomájuk amúgy is csekély értékét.


Amúgy a végeredmény a

675*x – 4*y = 3375

és az y = 0 egyenes.


Végül csak szólok, hogy ennek a kérdésednek semmi köze nincsen ehhez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

A 3*x^2 és a 3*(x – 10)^2 azonos értékű pontjait tényleg az x-tengellyel párhuzamos szakaszok kötik össze, de azok az y = 0-tól eltekintve mind csak simán metszik őket, egyszerűen megtalálhatók, és semmire nem lehet belőlük következtetni az x^3 és (x – 10)^3 közös érintőivel kapcsolatban.


Szóval kövesd csak szépen végig a tegnapi 16:56-os hozzászóló javaslatát. Esetleg az egyszerűsít kicsit, ha rájössz, hogy két egyenes akkor egyezik, ha a meredekségükön kívül a tengelymetszetük is azonos. Az x^3-öt érintő egyenesek egyenletét fel tudod írni általánosan az x0 = u helyeken, az (x – 10)^3-öt érintőkét az x0 = v helyeken, van két ismeretlened: az u és a v; van két egyenleted is, amit fentebb említettem… Innét kezdve nem vészes.

2015. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nevetséges a kérdésfeltevéseid halmozása. Továbbra is minősítiti a bgf-et.
2015. márc. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!