Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » RUBIK-kockaszekértők! 4x4x4-es...

Hajú Kék kérdése:

RUBIK-kockaszekértők! 4x4x4-es kockát szedett már szét valaki? Hogyan kell visszarakni?

Figyelt kérdés

Rosszul volt matricázva, azért szedtem szét. 2 elem kivétele után szinte szétesett könnyedén. Tudom, hogy melyik elem hova való, és milyen sorrendben kellene betenni. (Kiraktam az asztalon a "robbantott" modelljét.)

De nem akar bepattanni a világért se! Trükkje van, vagy erőltessem?


2015. márc. 18. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Rosszul volt matricázva? Úgy kaptad a boltban, hogy nem voltak egyszínűek az oldalai, vagy valaki már korábban szétszedte és rosszul rakta össze? :P
2015. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BringaManó ***** válasza:
100%

Rubik-szakértő nem vagyok. :-(

Google-"szakértők" is játszhatnak?...


Ez segít?: https://www.youtube.com/watch?v=h1xNF0FxZio

Konkrétan talán innen jön a "trükk":

https://www.youtube.com/watch?v=h1xNF0FxZio &t=576


(Aztán máskor jól nézd meg ám a boltban, hogy nehogy még egyszer rosszul matricázottat vegyél... :-DDD)

2015. márc. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha már szétszedted, akkor meg is szilikonozhatod, hogy jól pörögjön…
2015. márc. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
A 3X3X3-as nem simán pattintós volt, a középső kockáknak levehető kupakja volt, alatta egy csavar. Szerintem itt is valami ilyesmi lesz.
2015. márc. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BringaManó ***** válasza:
hát, ha szétszedés közben nem kellett csavarozni, akkor talán összefelé sem fog kelleni :-)
2015. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Különösen a videók segítettek!


Válaszok: Nem az enyém volt, úgy kaptam, és a zöld-kék oldal fel volt cserélve. Nem csak szilikonozás kell neki, hanem úgy látom, belső sorjázás is.

2015. márc. 19. 13:13
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

"hát, ha szétszedés közben nem kellett csavarozni, akkor talán összefelé sem fog kelleni :-)"

Vannak műszaki emberek, meg erősek. :D

A 3X3X3-ast is szét lehetett feszegetni csavarozás nélkül, az a bili-műanyag nem tört.

De visszafelé már nem biztos, hogy megy.

2015. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt is megtehetted volna, hogy átmatricázod, az egyszerűbb, mint szétszedni. Ha az eredeti nem tapad már másodszor, akkor veszel a boltban öntapadós fóliát, még olyan erős is van, amit padlóra tesznek felirat, vagy grafikaként, de lehet, hogy az eredeti is átragasztható.
2015. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már sikerült összerakni!

Sőt, azóta újra szétszedtem, mert csavarozni is kellett --, olyan laza volt, hogy pattogtak ki a kockák tekerés közben. Az akadozás nem a szorosság következménye, hanem épp a lazaságé. Ha szoros, inkább a szilikonozás segít. (A 3x3-as eredetit nem kellett csavarozni, csak sorban összerakni.)

2015. márc. 26. 13:04
 10/10 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod tekergetéssel is kirakni, állítólag úgy is megy, nem kell mindjárt szétcincálni...
2015. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!