Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az alábbi vegyületet, milyen...

Az alábbi vegyületet, milyen alapanyagokból és milyen folyamatokkal, milyen arányokkal kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
C10H15N, pervitin vagy anadrex néven is ismert, vegyület érdekelne. Hörgőtágító élénkítő hatású, serkeni az agymüködést. Sajnos csak receptre váltható ki, de szintetikus anyagokból létrehozható csak nem tudom, hogy kell előállítani.
2010. febr. 14. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ha nem akarsz meghalni, ne játsz ilyenekkel.

Valószínüleg nem véletlenül kapható csak receptre.

Észlény.

2010. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

ez egyszerű!


1: a szobádat csináld meg hogy teljesen légmentes legyen.

2: szerez O2 maszkot, és palackot, és mikroszkopot, és lányoktol kérj kölcsön 2 darab olyan high tech szemöldök kiszedöt.

3: a mikroszkop ,és a szemöldök kiszedö (továbiakban "szk"), a a kezedböl vegyél ki 10 darab szén atomot. ( az ember alapja a szén), Vagy ha félsz egy grafit ceruza is megteszi.

4: mivel a szoba már légmentes, menj az udvarra, és a levegöböl vegyél 1 db hidrogén molekulát, llletve, 1 db nitrogént.

5: Menj vissza a szobádba (vigyáz hogy a ruhádon ne legyen semmilyen mikroszkopikus valami)

6: az atomokat préseld össze a kezeidel. Lehet hogy erösen kell.


Voálá, kész az elegyed.

2010. febr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
bocsi elirtam, 15 db hidrogén kell. Ha csak egyet viszel, akkor abbol fehér arany lesz!
2010. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő: kur//vajó, jót röhögtem. de amúgy amfetamin a neve en/nek a cuccnak. csak hátha valami értő ember tudja a képlet alapján a "Gumibogyószőrp" receptjét, vagy megközelítő vegyületét. ne ilyen sztichnin szart irjatok ami 2x alkalomra klinikára juttatt.
2010. febr. 14. 21:19
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

A szerves szintézis nem olyan egyszerű, mint a MacGyver-ben. Én egyszer gyakorlaton csináltam aszpirint két komponensből, egy lépésben. Az egyik legnagyobb probléma az lett volna, ha használni akartuk volna, hogy a kész elegynek csak kis része volt valóban aszpirin, a többi a maradék anyagok és a katalizátor (kénsav). És ez a komponensek és a lépések számának növelésével mindig egyre rosszabb. Egészen biztos, hogy még ha le is írnák a receptet (kétlem), és még ha be is tudnád szerezni a komponenseket (kétlem), még ha össze is bírnád rakni a reakciót otthon (kétlem), akkor se tudnád szétválasztani a keletkezett terméket a maradványoktól. Az a gyógyszeriparban is egy sarkalatos pont.


Az otthoni gyógyszrkotyvasztással kapcsolatban lenne egy történetem. Volt egyszer egy vegyész, aki kedvelte a kábítószereket, és a laborjában neki is állt összeállítani egyet. Sajnos kicsit túlhevítette az oldatot, és véletlenül egy piramispálya gátlószert készített. A piramispálya az agy azon része, ami az akaratlagos mozgásért felel. A fickó túlélte, viszont a maradék életében semmilyen szándékos mozdulatot nem tudott tenni. Még szándékosan pislogni se tudott (nem hogy az ujját mozgatni vagy ilyesmi), hogy kommunikáljon, mert ahhoz is a piramispálya kell.

2010. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Te unintelligens hülye kis droggyáros.


Az anadrex nem amfetamin hanem metamfetamin, nagyon nem mindegy. Egy szén ide vagy oda egyenlő a haláloddal. Előállítására van egy pár száz módszer, ezek egyike sem oldható meg házi körülmények között, szerencsére.


A legnépszerűbb módszer szerint efedrint redukálnak hidrogén jodiddal, kis baki, hogy ennek a módszernek a kivitelezése olyan anyagokat igényel ami kikaparja a kis tüdődet a helyéről.


A másik módszer fenilacetonból indul ki, ezt kell metilaminnal reagáltatni majd ezt hidrogénezni. Természetesen ez se házi szintézis.


A harmadik módszer amfetaminból indul ki, erre kell egy metilt rápakolni jó helyre. Metil-jodiddal vagy valami hasonlóan rákkeltő anyaggal menni is fog.


Többi módszer: google.com


Sok sikert! Ügyesen nyírd ki magad és lehetőleg ne adj senkinek a cuccodból, mert nem szép dolog ha miattad hal meg valaki más.


Ja és 2-8 évig tartó letöltendő.

2010. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
78%

Válasz 1: ha mindenáron ki akarod nyiffantani magad arra van gyorsabb megoldás is...


Válasz 2: persze hogy elő lehet állítani, csak némi szerves kémiai ismeretekre van szükség. Sajnos a hozzávalókat be lehet szerezni. Több kémiai szintézist is leírnak a neten, az előttem szólókkal nem tudok egyetérteni abban hogy nehéz előállítani, mert sajnos nem az. Példa erre az USA-ban évente felszámolt többszáz metlabor, amit nem kémikusok üzemeltetnek...


Válasz 3: szerintem rúgj be inkább...

2010. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
72%
Első néhány válaszadó, még nálad is tudatlanabb. Metamfetamint sajnos igenis könnyű előállítani, főleg ahoz képest, hogy a többi drogot mennyire nehéz. Szerintem ne gondolkodj ilyenekbe, ebbe a magyarok nem valami jók, mi inkább csóró fogyasztók vagyunk mint teli lévő előállítók. A lényeg hogy a kérdésre is valamelyest választ adjak, már egy literes kólás üvegben is elő lehet állítani pár gramm kristálymeth-et. Nem árulok el ezzel titkot, hogy efedrin tartalmú vény nélküli tabletta, csatorna tisztító, sósav/akkumlátor sav, lítium, és még 3 anyag kell csupán az előállításához amik egy egyszerű háztartásban is megtalálhatóak akár, de ha nem akkor a kisboltban biztos. Én nem segíteni szeretnék, meg nem is kábítani a hülye dumákkal mint az előttem lévők, csak a kérdésre válaszolok, de vigyázni kell mert ha már nem lehet összenyomni a palackot gyorsan ki kell egyenlíteni a nyomást különben baj lesz...
2014. márc. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
végre 1 értelmes ember :)
2015. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Jenei angelika válasza:
100%

Én tudok segíteni, azonban az általad keresett "recept" alapján történő "főzés" büntetőjogi felelősséget von maga után.

Privátban leírom neked viszont azzal a feltétellel hogy személyesen találkozunk és írásba adod hogy NEM készíted el!

Én meg élek azzal az állampolgári jogommal hogy hiszek neked!

2016. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!