Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Poly-v (hosszbordás) ékszíjtár...

Poly-v (hosszbordás) ékszíjtárcsa szabványos méretei?

Figyelt kérdés
Az ISO 9982-es szabványban találhatóak különböző ékszíjtárcsák, különböző nagyságú terhelésekre. Nekem egy igen nagy motorhoz kéne választanom szíjat, ami akárhogy is nézem csak a "PM" típusú lehet. Azonban a PM szíjtárcsákhoz sehol sem találok szabványos méreteket, főleg átmérőt nem, ami a legfontosabb lenne. Elképzelhető, hogy ezekhez a típusú (PM) szíjakhoz nem léteznek szabványos tárcsaátmérők?

2015. febr. 26. 21:41
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Ha jól látom, itt a PM-re max. 180 mm tárcsaátmérőt ad, de nekem ez fura, mert pl. az autómban PK szíjak vannak, arra ez a táblázat max. 50-es átmérőt ír, a kocsiban a legkisebb tárcsa is nagyobb.


[link]


13. oldalon vannak a tárcsa jellemzők, ott a PM-re minimum tárcsaátmérőként írja a 180 mm-t.

Szerintem egyébként a tárcsaátmérőket nem írja elő a szabvány, gyártófüggő lehet, hogy hány mm-es lépésekkel van választékuk.

Nézd meg a DIN 2211 / DIN 2217 szíjtárcsa szabványokat.

2015. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen az elsőt valószínűleg elírták és az min. akart lenni. A DIN 2211 / DIN 2217 szabványok sima ékszíjakra vonatkoznak, nem poly-v szíjakra. PM-hez valószínűleg nincsenek szabványos/járatos tárcsaátmérők, gondolom a ritkaságuk miatt. Köszönöm, hogy foglalkoztál vele.
2015. febr. 28. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!