Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történne ha valaki KNO3-ot...

Mi történne ha valaki KNO3-ot adna be magának intravénásan?

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 14:22
 1/7 EagleHUN ***** válasza:

Ezen az oldalon:

[link]

Jobboldalon lent van egy olyan sor hogy:

LD50: 3750mg/kg (patkány, szájon át)

Ennyitől hullott el a kísérleti állatok fele, és szájon át vetették be velük!

A rossz felszívódás, vese, máj stb méregtelenítő hatásai miatt az intravénásan beadott szerek mindig jobban hatnak. Azaz Intravénásan még ennél is kevesebbtől következik be a HALÁL!

2015. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a halálban biztos voltam. Az érdekel hogy ez hogyan történne. Milyen módon következne be a halál.
2015. febr. 20. 14:52
 3/7 EagleHUN ***** válasza:

Nos ezt nem tudom hogy ki tudná biztosra elmondani, én nem vagyok orvos.


Két elképzelésem van erről:

1) A nitritek és nitrátok már kis mennyiségben is a szívre hatnak. (Pl:nitroglicerin szívgyógyszer.)

Azaz szívmegállást, fibrillációt, vagy ilyesmit okozhatna.


2) Ez egy só tehát vizet vesz föl, hígulni akar. Azaz fölborulhat a szervezet só-víz háztartása, ami izomgörcsökkel, izommerevséggel stb járhat. És végül a kiszáradásból eredő halállal.

2015. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:

Ja itt az LD50 értelmezése is:

[link]

2015. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Milyen módon következne be a halál."


Fájdalmasan. A halál minden esetben fájdalmas, ha méregről van szó. Lehet 4-5 perc alatt megöl, de az az 5 perc is rettenetes, és nagyon fájdalmas lenne. Annyira, hogy nem éri meg.

2015. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért még várok hozzászólókat. Engen az érdekelne hogy konkrétan mi történik. Pl leáll az illető szíve vagy etc...

2015. febr. 20. 18:15
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
az összes erősen toxikus anyagról meg lesz kérdezve, hogy mi történne ha belőnénk magunkat vele?
2015. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!