Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pantográfot szeretnék készíten...

Pantográfot szeretnék készíteni rajzoláshoz. Hol találok hozzá méretezést?

Figyelt kérdés

Előre is köszi!


Üdv R.


2015. jan. 25. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2015. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Gugli nekem is barátom, nem csak Neked :D. Mindezeket megtaláltam már, sőt kinyomoztam, h hol lehet rendelni Bp-n (drágáér') betűkészlettel stb. Nekem kimondottan a méretezésre van szükségem.


Azért köszi!


R.

2015. jan. 25. 19:38
 3/16 Wadmalac ***** válasza:

Ehhez nem méretezés képlet kell, hanem kis geometriai számítás.

Tudd, hogy milyen arányos nagyításokat és kicsinyítéseket akarsz elérni. Aztán kicsit rajzolsz és számolsz.

2015. jan. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves Wadmalac!


Köszi. De mi is a függvénye a nagyításnak/kicsinyítésnek így h egy többcsuklós szerkentyűről van szó, aminek csak a rögzítési pontja állandó?


Azért mindenkinek nyomtam egy-egy zöld kezet.


Üdv R.

2015. jan. 26. 15:55
 5/16 anonim ***** válasza:

Először készíts szabadkézi vázlatot, hogy pontosan milyen lesz az elrendezés. Csuklók, karok feltüntetésével, stb.

A nagyítások számításához pusztán geometriai számítások szükségesek, ezek kinematikai alapismeretek alapján tehetők.


Ha megvannak a geometriai számítások, akkor az egész eszközt szerkeszd ki méretarányosan 1:1-be, hogy lásd milyen is lenne.


A geometriai számítások egyébként nem keverendők a méretezéssel. A méretezés ugyanis azt jelentené, hogy szilárdságtani megfontolásokból kiindulva határozzuk meg a szükséges méreteket, jól megválasztott biztonsági tényező mellett.

2015. jan. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Wadmalac ***** válasza:
A kívánt kicsinyítési aránynak megfelelően kell a paralelogramma-karok arányát is tervezni. Torzítás-mentességhez persze mindkét karon.
2015. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Kicsit túlbecsülitek a felkészültségemet... torzításmentes kinematikai végzettségem nincs :DDD


Nem lehetne valahol egy mintát szerezni?


Üdv R.

2015. jan. 28. 07:17
 8/16 Wadmalac ***** válasza:

Gondolkodjál arányos paralelogrammákban. Egy nagy paralelogramma, annak két karján a kisebb paralelogramma két másik karjának forgáspontja.

[link]


Az a lényeg, hogy a kis paralelogrammádnak mind a négy karja a naggyal azonos arányba állítható legyen.

2015. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók!


Mindenkinek küldtem egy-egy zöld kezet. Köszi a próbálkozásaitokat és javaslataitokat, még ha nem a kérdésemre válaszoltatok is. A méretezés elég lett volna, nem most akartam mérnöki diplomát szerezni.


Üdv R.

2015. jan. 29. 19:00
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
Sajnos akkor még mindig nem értem, mire lenne szükséged, szerintem eléggé egyértelmű a megoldási mód is. :)
2015. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!