Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy Rolex óra miért kerül...

Egy Rolex óra miért kerül annyiba, amennyibe?

Figyelt kérdés

Mi az, ami annyira értékessé teszi? Pl. Svájcban vannak olyan kézműves órák (úgy hívják ezt a fajta óraipart, hogy haute horlogerie), amiknek a neve alig ismert, mert annyira exkluzívak, annyira ritkák. Évi pár tucat fogy belőlük, és elképesztően drágák. A múzeumban, ahol voltam, elmondták, miért van ez így: mert kézzel gyártják őket, nagyon precízen, nagyon nagy gonddal, és elképesztően kifinomult szerkezetük van. Semmi elektronika nincs bennük, mégis a lehető legprecízebbek, és olyan dolgok vannak bennük, mint az öröknaptár, holdnaptár, csillagtérkép, időzóna-térkép, óránként megszólaló dallam, stb. Mindez mechanikusan, elem nélkül. Egy technikai bravúr az egész.


Ezeknek a magas árát megértem. De a Rolexek, Omegák miért olyan drágák? Ezek tudtommal nem ezt a szintet képviselik. Talán az aranyozás és a drágakőberakások miatt? Vagy tudnak valami mást ezek az órák? (előrebocsátom, nem ismerem őket, ezért kérdezem)


2015. jan. 2. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A neve adja az 'erteke' nagy reszet, meg a hozza kapcsolodo marketing-rizsa. Hires emberek is ezt hordjak, nosza, ha megveszed, te is kozejuk tartozonak erezheted magad...
2015. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak részben igaza van.

1. A márka önmagával definiálja magát (mint az Apple)

2. De azért nagyon jó minőségű órákat készít, hiszen csak így maradhatott fenn a neve.

2015. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, csak arra vagyok kíváncsi, hogy önmagában a minőség az magyarázza ezeket az árakat. Amiket írtam példának, azok is több milliónál kezdődő órák, de azokban annyi befektetett munka meg tapasztalat meg újítás van, hogy tényleg megértem, hogy annyit elkérnek érte. Kb. minden modell egy-egy találmány. A Rolexek meg... hát nem tudom, eléggé ugyanolyannak néznek ki. Számomra inkább divatos ékszernek tűnik, mint precíziós műszernek. Nem látom benne a különlegeset. Hasonlítsuk össze ezt:


[link]



...ezzel:



[link]


Én biztos, hogy a másodikat venném meg inkább. Nem tudom, hogy az a modell mennyibe kerül, de szerintem nem lehet túl messze árban.

2015. jan. 2. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, egyrészt minőség, másrészt presztizs szimbólum. Ez utóbbi az emberek fejében létezik, valószínűleg a marketingesek munkája révén.
2015. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ kiknek a körében divatos.


Pl. egy festmény mindig annyit ér, amennyiért megvette az előző vásárló. Ha egy értéktelen festményt 5 millió dollárért vesznek meg, akkor azt már 7 millióért fogják eladni, és így folyamat megy majd fel az ára. Lehet azért kerülnek ezek az órák is ennyibe, mert valaki híres gazdag ember elkezdte a divatot, aztán minden gazdag ilyet akart. Mivel csak gazdagok vették, így az ára is emelkedhetett, hiszen ők többet is megadnak érte, mint egy átlagember.

2015. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát az értékét pusztán a kereslet verte fel ennyire, és nincsenek benne olyan műszaki megoldások vagy olyan precizitás, ami indokolná, mint pl. az általam említett exkluzív svájci órákban?
2015. jan. 2. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért mert Rolls Rolls -ban csak azt lehet hordani.
2015. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!