Ha egy szobában vizet bontok árammal, és külön vezetem a 2 gázt, majd a hidrogént elégetem a levegő oxigénjével (szóval nem robbantom és nem gyorsa/ tökéletesen égetem), akkor egy idő után az oxigén kevesebb vagy több lesz a helyiségben?
#3: Ez csak akkor igaz, ha szabad állapotú oxigénről van szó. :) Ha a kötött állapotút is belevesszük a képletbe, akkor nem lesz kevesebb, hanem beépül a kérdező szervezetébe.
De gyakorlatilag a bontandó vízben és az elégetett hidrogén "salakjában" is kötött állapotban van az oxigén, szóval nehéz lenne a kötött állapotban lévő oxigént figyelmen kívül hagyni.
Ha jól értem csak a hidrogént vezeted át egy szobába és ott elégeted az ott levő levegőben levő oxigén gázzal.
Ebben az esetben a szobában levő oxigén gáz kevesebb lesz mert a keletkező vízgőzben lesz kötött állapotban.
Úgy értem, hogy a gáz ég levegővel is, abban meg csak kb. 20 % oxigén van.
Nem kell hozzá 100% ami keletkezik a vízbontással!
Vizet bontok. A hidrogén megy az egyik sarokba és ég mint egy gyertya!
Az oxigén meg a másik sarokba megy.
És nem vagyok a szobába! Nem tudom ki a franc írta, de NEM vagyok ott! Jó lenne felfogni a kérdést!
az a baj hogy már megint retardált a kérdező...
ha 10 ember nem érti akkor biztos te vagy a helikopter...
ha a levegő oxigénje nem elég a szobában akkor valószínűleg kiviszi a szoba falát ha abból durranógázas történetet csinálsz
egyébként meg a gázok definiciója, hogy egymás között minimális a kölcsönhatás lesz ott H2 és O2 nincs olyan hogy nem robbantod be és lassan ég
a szikra ad energiát, hogy létrejöjjenek a viz molekulák
"Vizet bontok. A hidrogén megy az egyik sarokba és ég mint egy gyertya!
Az oxigén meg a másik sarokba megy. "
Na jó, de mivel egyesül vízzé a szoba egyik sarkában lévő hidrogén? Csak a szobában lévő levegő oxigénjével egyesülhet, amiből víz keletkezik. Ezt a szoba levegőjéből hiányzó oxigénmennyiséget pótolja a vízbontás során keletkező oxigén mennyisége. Ha kivonod a szoba levegőtartalmát (a nitrogén nem játszik szerepet, a levegő oxigéntartalma pedig a szoba egyik sarkában kivonódik (mivel egyesül a szoba ezen sarkában felgyülemlő oxigénnel), ezért a vízbontás során keletkező oxigén pont annyi, amennyi a vízbontás során keletkező hidrogén vízzé történő egyesüléséhez szükséges), akkor ugyanott vagy, ahonnan elindultál. Vagyis ami vizet felbontasz hidrogénre és oxigénre, az mind elég vízzé, tehát semmit sem fog változni a szoba hidrogén és oxigénszintje, sem a bennfoglalt víz mennyisége.
Értem köszi.
Csak azért nem tudtam, hogy mi is van, mert láttam egy "dokumentum" filmet amiben azt mondták, hogy a durranó gázhoz majdnem, hogy bármilyen H-O arány megfelel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!