Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A ez milyen fegyver? Hang ágyú?

A ez milyen fegyver? Hang ágyú?

2014. nov. 25. 21:29
 1/9 A kérdező kommentje:

Most látom csak, hogy az A-t ott felejtettem a mondat elején. Sajnálom, siettem :)


A válaszokat előre is köszönöm.

2014. nov. 25. 21:30
 2/9 anonim ***** válasza:
végül is mondhatni hogy hang, hisz a hang is egy hullám, infrahang
2014. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Vortex - magyarul örvény. Egy gyűrű alakú légörvényt bocsájt ki, mely meglepően messzire eljut, és rendes lökőereje van.

Van még hasonló videó ott ahol ezt találtad.

2014. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem a hang az, ami eldöntötte az állványt, hanem szél, amit a gépezet kelt? Vagyis ez egy szélágyú?
2014. nov. 25. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

Nézd meg ezt!

//www.youtube.com/watch?v=4b2SV3ASUxY

2014. nov. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

AFAIN:

Hang ágyú is hullámokat kelt, de az az emberi test rezonanciáját használja ki, áthatolhatatlannap tűnő helyeken is átmegy a hang, pl falakon. Tengeri betegségtől kezdve szívrohamig elég sok hatása lehet. Városok, erődítmények ellen használták. Egy nagy nyomású tartályt szelepes vezérléssel késztetnek adott, alacsony frekvencia tartományú és erős hanghullámok kibocsátására. Lassan, de biztosan megőrjít egy nagy tömeget, akinek fogalmuk sincs, miért golyóznak be.

Zajvédelem órán tanultunk erről.

2014. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A hangágyú rezgéseket kelt és nem hullámokat, vagy rosszul tudom? A belinkelt videón pedig nem a hang az, ami ledönti a poharakat, és nem is a hang kelti a szelet, hanem az a nyomáskülönbség, ami a ráütés miatt keletkezik. Ha valaki azt a dobozt hirtelen megnyomná két oldalról úgy, hogy olyan hatást keltsen mintha megütnék, csak hang nélkül, akkor ugyanúgy kilövellné magából azt a levegő/füstkarikát.


De még mindig nem tudom, hogy az általam belinkelt videóban látott "örvényágyú" mivel működöt. Mert ott nem volt ráütés, nem volt semmi, csak egy lövésféleség, ami gondolom azt a célt szolgálta, hogy megnőjön a tölcsérben a nyomás, és így szelet keltsen. Magyarán a tölcsérben lévő robbanásból származó szelet összegyűjtötték, és egy irányba hagyták eltávozni. Vagy rosszul tudom? Nyíltan még senki nem mondta el nekem a hozzászólók közül, hogy hogyan is működik az "örvényágyú", ha lehet így nevezni magyarul.

2014. nov. 26. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
9%

A működés fizikai alapjait itt találod:

[link]

---

Ha megnézed a videón látható szerkezetet, a hátsó részen van egy henger, (reakciókamra), és az első része egy jó nagy Laval-fúvóka.

[link]


A hátsó kamrát levegő, és valami éghető gáz keverékével töltik fel. - Lehet beporlasztott benzin, vagy kerozin is. - Azután begyújtják, és durr.

A levegő beszívó szelep a henger alján van, a videón lehet látni egy pillanatra egy kis láng visszacsapást.

Ennyi! Ha valami nem tiszta, használd amit a fejedben hordasz, találd ki!

2014. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"A hátsó kamrát levegő, és valami éghető gáz keverékével töltik fel. - Lehet beporlasztott benzin, vagy kerozin is. - Azután begyújtják, és durr."


Tehát akkor jó gondoltam, mégis csak a hirtelen megnövekvő nyomás által keltett széllökés az, ami ledönti az állványt. Viszont akkor nem ér ez semmit, fegyvernek sem jó, csak látványos.

2014. nov. 27. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!