Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kellett volna kiszámoln...

Hogyan kellett volna kiszámolni: s = 12m, g = 10m/s^2, vt =? , t =?

Figyelt kérdés

Most írtunk 7. úrában fizikábaól, és ezt nem tudtam. Csak kíváncsi vagyok, hogy kellett volna. Egyébként volt még egy feladat, t1 = 3/4h, v1 = 90km/h, t2 = 1/2h, v2 = 60km/h. Ezzel mit kellet hogy kellett volna? Én addig jutottam el, hogy elkezdtem átváltani m/s-be, de a 60km/h-t nem tudtam, és itt megakadtam. Més volt 1 feladat, abban 2 eredmény jött ki, szerintem ez kb. egy 2-es :( Holnap 1. óra is fizika, majd ott meglátom :(

Egyébként szeretem a fizikát, azt a részét amit értek, és akarom is tanulni rendesen csak ezt a részét nem értem :(


2014. nov. 5. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:

hát az első feladatban a vt az azt jelentené, hogy Vmax vagy is, hogy mennyi a sebessége? mert ha igen akkor

s=(g*t^2)/2 átrendezem t-re gyök(2s/g)=t

gyök(12*2/10)=t t=1,549 másod perc

a sebessége meg t*a = 1,549*10=1,549m/s

A második feladatban nem tudom mi a kérdés.

Remélem nem néztem el semmit, és remélem, hogy segítettem

2014. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A második feladatnál hiányzik maga a kérdés. Csak megjegyzem, ha az idő órában, a sebesség pedig km/óra-ban van megadva, teljesen felesleges m/sec-re átszámolni. Legfeljebb a végén, ha az a kérdés.
2014. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na remek. Az első feladat szerintem jó, de így arra az átváltásra sem jár pont. :(( Igaz, nagyon igaz, csak annyi lett volna, hogy 150km/h / 1,25h, ami 120km/h? Átlagsebességet kellett volna számolni.............

Ti hogy viseltétek el, ha fizikából 1-est kaptatk? Nekem ez lesz az első 1-esem életemben :((((((

2014. nov. 5. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem emlekszem hogy valaha is kaptam volna fizikabol 1-est. Persze eleg regen volt...
2014. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó neked :)

De nekem... :(

2014. nov. 5. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne hasson meg nagyon :D csak pozitívan egy jegy az nem világ vége lesz még sok jegyed tudsz javítani.
2014. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, de ezek után... már az első ilyen lett... hát remélem lesz még jobb. Holnap úgyis veszünk új leckét, azt majd érteni fogom :)
2014. nov. 5. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!