Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit éri meg tanulni? Mit...

Mit éri meg tanulni? Mit tanuljak ami érdekes?

Figyelt kérdés
3 éve érettségiztem és szeretnék tovább tanulni az érettségim átlagba olyan hármas lett nem a legjobb de tennék akár javító érettségit! Kémiát soha nem tanultam arra nagyon nehéz nullásról felkészülni? Matekból is hármas voltam magamtól fel tudnék rá készülni?? Németből jó vagyok de viszont tanár nem szeretnék lenni! Olyan szakmát szeretnék ami hasznos és érdekes is!! Tapasztalatokat Várok!

2014. okt. 31. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyél fizikus, nem kell újra érettségizned sem, csak bejutnod valahogy, de ez az egyetemek figyelembevételével lehetséges. A hiányzó matekot még csak megtanulnod sem kell, mert az első pár előadáson rád fog ragadni. Ez az egyik leghasznosabb dolog a világon és csodaszép is!
2014. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetesen semmi nem ragad az emberre, csak a kosz. Az ismeretekért meg kell küzdeni.

A helyzet az, hogy minden érdekes, ha az embert érdekli. És mindennel lehet keresni, ha elég mélyen tudja az ember.

Az a gyanúm, itt nem kaphatsz erre választ, mert sokkal több adat kell ilyen tanácshoz. És ha megvan a sok adat (rólad), akkor szakértelem kell a válaszhoz.

Legeredményesebb választ a szüleidtől, közeli ismerőseidtől, volt tanáraidtól, pályaválasztási tanácsakdótól kaphatsz. Ebben a sorrendben.

2014. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Természetesen semmi nem ragad az emberre, csak a kosz."


Némileg csak jobban tudom én, aki már átment a fizikus képzésen, hogy mi ragad ott egy emberre és mi nem. Nem tudom miért lettem lepontozva... Erős matek hiányosságaim voltak mikor bekerültem a képzésbe, de az első félév végén mindenféle extra tanulás nélkül tudtam mindent a középiskolás matekból( és annál jóval többet), mert annyit használtuk, hogy RÁMRAGADT, de tudjátok jobban. Mellesleg természettudományoknak van csak igazán értelme... Persze lehetsz fodrász is, így aztán tényleg igazán hasznos tagja a közösségnek. No mindegy, ezt már tényleg lepontozhatja a sok fodrász. :)

2014. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi érdekel??? Mert csak azt tudtuk meg, mit nem szeretsz, mi nem megy. De mi az, ami érdekel a világból???
2014. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazbából ez a baj pont hogy több minden érdekel de mikor elkezdem rájövök hogy mégsem :S pl elkezdtem a történelmet mert hogy milyen izgalmas és abba is bele untam és egyszerűen úgy érzem nem találom meg ""az utamat"", hogy merre is induljak mivel kellene foglalkoznom. Most jelenleg annyira elkezdett érdekelni a biológia orvos nem szeretnék lenni meg amilyen szakmák érdekelnek még esetleg ahhoz ugyan úgy kell kémia ami nagyon nem megy :S Köszi a válszokat
2014. nov. 3. 07:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!