Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz az hogy éhesen jobban...

Igaz az hogy éhesen jobban bír gondolkodni az ember? (lent bőven)

Figyelt kérdés
Igaz hogy ha nem eszek pl iskolában jobban birok gondolkodni, koncentrálni? vagy mivel lehet serkenteni az agy működést? Kakaóscsokoládé vagy mi?
2010. jan. 13. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, ha éhes vagy akkor leesik a vércukrod és rosszabbul tudsz koncentrálni.


Itt szerintem keversz valamit, mert ha valaki pl túl sok nehezen emészthető ételt eszik (tészta) az leterheli a gyomrot és fáradságot okoz, de ha pl vörös húst (steak) akkor az serkenti.

Volt is egy kisérlet erről.

2010. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Igen! A kajára! XD
2010. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
deee elvileg ha nem eszel akkor üres a gyomor és nincs ott vér és az agyban ha több a vér akkor jobban gondolkodik az ember!
2010. jan. 13. 23:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ez duma. éhesen nehezebb gondolkodni. tompulnak a reflexek is.
2010. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és ha erős ét csokit eszek?
2010. jan. 13. 23:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Kérdező, értelmezd amit írtam, mert ott a válasz a második felvetésedre.

Ha nehezet eszel a tompít, ha nullát akkor nincs vércukor (és fontos ásványok), ha megfelelőt eszel (vörös húsok) az az optimális.

2010. jan. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
értem kösz!
2010. jan. 14. 00:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét dologban van igazság: Azért fárad el az ember evés után mert a vér az emésztőszervekbe megy (ezért isznak sokan kávét kaja után), de a legjobb, ha cukrot eszel, mert azt nem nehéz emészteni és az kell az agynak, nem kell feltétlenül csokinak lennie. Meg a koffein is hasznos lehet, de azt fejlődő szervezet esetén csak nagyon mértékkel.
2010. jan. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
NA ez a király! :D
2010. jan. 14. 00:49
 10/13 anonim ***** válasza:
a csoki jó, de nem kell hozzá egy tábla, nem a mennyiség számít. egy kocka is elég, persze ne azt hidd, hogy beeszel egy csokit és akkor utána pörögni fogsz meg te leszel az isten.
2010. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!