Elemezné valaki az írásom? Pusztán csak kíváncsi vagyok mit mond rá egy szakértő. (elnézést ha nem kivehető vagy ha rövid, csak mondjátok meg mit csináljak és korrigálom)
Második,: ebben nagyon tévedsz, a grafológia igenis komoly dolog, csak nem úgy, ahogy a legtöbben gondolják.
Az alapja az egésznek az, hogy az irás az azt létrehozó mozgás jellemzöit tartalmazza - meg lehet állapitani, hogy gyorsan, lassan irta-e az illetö, lendületesen, vagy megfontoltan, stb. Ebböl lehet az egyénre és a jellemzöire következtetni, de ez nem úgy megy, hogy EGY jellemzöt kiragadok és ezt tartom igaznak. Egy irást elemezni több órás/napos munka, és nem egyszerü, mert a sok-sok jellemzöt együtt kell értékelni. Egy példa: általában ha a betük balra dölnek, az a magyar betükkel tanult irásnál (mert ha másmilyen betükkeltanul valaki irni, más vonatkozik az irására - Nyugaton sok országban erösen jobbra dölö betüket tanitanak), akkor az annyit jelent, hogy nagyon figyelt az irására, aminek lehet az oka az, hogy nagyon jó képet akar magáról közölni, lehet, hogy hazudik és nem akarja, hogy nyilvánvaló legyen - de éppen úgy lehet azért is, mert az illetö balkezes és amiatt dönti a betüket forditva. Ebböl is látható, hogy nem egyszerü egy elemzés, de létezö tényeken alapul.
A grafológus (más néven irásszakértö) értékelését a bíróság is használja, ha áltudomány lenne, akkor viszont nem lenne ez lehetséges.
2. válaszoló: menj el egy grafológushoz, gyorselemzések rendezvényeken ingyen is vannak, és meg fogsz lepődni. Gondolod, hogy nem ellenőrizték le a megfelelőségét már ezerszer vakpróbával? Ezek a megállapítások nem légből kapottak, hanem teljesen logikusak. Aki kis betűkkel ír, kis nyomatékkal, az önbizalomhiányos, aki óriás betűkkel úgy hogy átnyomódik a papír, annak meg túl nagy az egója. Ez persze csak egy leegyszerűsített példa volt, mert ahogy már mondták, rendszerben kell látni.
Másik válaszoló: a bírósági írásszakértő és a grafológus nem ugyanaz. A bíróságon nem jellemkép rajzolására használják azu írásszakértőt, hanem két írás írója azonosságának megállapítására illetve esetleg arra, hogy kényszer vagy drog hatására írt-e a vizsgált személy.
A kérdező által lefényképezett minta, ahogy már írták, nagyon kevés, például a papíron való elhelyezkedés is számít, de annyi látszik, hogy még változóban lévő kamaszjellem, vonalas papíron is hullámzó, és túlságosan önkorlátozó, össze vannak nőve a szűk betűk. Elég alapos, mert az ékezetek a helyükön vannak. Önértékelése a betűméretből ítélve elég helytálló, nem túl nagyok a betűk, inkább a kicsik felé húz. A normál betűméret egyébként 2-3 mm.
"2. válaszoló: menj el egy grafológushoz, gyorselemzések rendezvényeken ingyen is vannak, és meg fogsz lepődni."
Min, a Barnum-hatáson? :)))
"Gondolod, hogy nem ellenőrizték le a megfelelőségét már ezerszer vakpróbával?"
Nem gondolom, hanem tudom. Azért nincs a grafológia a tudományok között, mert nincsen bizonyítva az érvényessége.
"A grafológus (más néven irásszakértö) értékelését a bíróság is használja, ha áltudomány lenne, akkor viszont nem lenne ez lehetséges."
A grafológus és az írásszakértő két különböző szakma.
Az írásszakértő elfogadott, hivatalos, a grafológia kóklerség.
Az orvostudomány is vizsgálja a kézírást, de nem a személyiséget próbálja belőle kiolvasni (azt kb. annyira lehet belőle, mint a tenyér vonalaiból vagy kávézaccból), hanem a mozgatóidegek bizonyos betegségeire lehet ilyen módon következtetni.
Nagyon káros téveszme az, hogy a grafológia tudomány. Nem az, hanem jóslás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!