Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » [MATEMATIKA] Avagy bonyolultab...

[MATEMATIKA] Avagy bonyolultabb geometria?

Figyelt kérdés

Egy érdekes kérdést tárnék fel a fanatikus matematikusoknak. Az alapkoncepció az hogy ma anyukámmal tiramisut sütöttünk, és a kerek tepsi aljába babapiskótát tettünk. Ha ismerjük a tepsi alapméreteit, és a babapiskóta alapméreteit is, akkor hogyan határozható meg az a maximális mennyiség ami még elfér pont a tepsiben? És hogy egy kicsit absztrakt legyen az egész, azt is figyelembe vesszük hogy a piskóta oldala nem egyenes hanem legörbített, és feltételezzük hogy a piskóták tűrése 0, vagyis tökélesen van kiöntve mindegyik, és tökéletesen is simulnak egymáshoz a tepsiben. + hogy még szebb legyen, a tepsi ugye kerek, és mi is körbe szeretnénk rakni a piskótákat. Valamint hogy ki tudjuk tölteni a nagyobb hézagokat, a piskótákat akár félbe is vághatjuk.


Tudom kicsit elvont a kérdés így estére, és gyanítom hogy elég erőteljesen integrál szaga van, de bízom benne, hogy akad egy olyan fanatikus aki tudna nekem ebben segíteni. A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. aug. 2. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél a cukrászdában, túl meleg van sütéshez ;)
2014. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért már elkészült a süti ettől függetlenül ;) De ami igaz az igaz :)
2014. aug. 2. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Én számítógépes programot írnék rá, ha értenék a programozáshoz, és ha valaki ezt jól megfizetné. A másik megoldás, hogy bármely olyan ipari üzemből, ahol egy nagyobb lapos anyagból (fémlemez, bőr, textil, stb.) meghatározott alakú darabokat vágnak, ki ellopatnám annak a vágógépnek a programját.
2014. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Készíts ábrát, hogy pontosan hogy képzeled el a piskóták elrendezését. Ez így elég zavaros megfogalmazás.

A piskóták pontos geometriáját is add meg.

Több pontatlan fogalmat is használsz (pl. legörbített, még elfér, tökéletesen simulnak...) melyeket nem definiálsz.


Ábra egyértelműbbé tenné a feladatot!

2014. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem sok köze van az integrálhoz, leírom, én mit csinálok, hátha segít:

Egyenes oldalú tepsibe libasorba rakom, majd a következő sort egy fél babapiskótával kezdem. Így a karcsú részhez kerül vastagabb és így tovább. A harmadik sor azonos az elsővel, a negyedik a másodikkal és így tovább. Ha marad rés, apróra vágok egy darabot, és pótolom, az egész kis réseket meg a törmelékkel szórom be.

Más alaknál (kör, ovális, szív alak) középen csinálom azt, amit az elején leírtam, és a forma széléig a darabolt, meg törmelék piskótákkal töltöm ki a formát.

Az egymásra rakott rétegeknél az előzőre merőlegesen elfordítva rakok sorokat, és töltöm a formát.

2014. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen az eddigi válaszát :)


Kedves 5. válaszoló.: Személyesen is köszön a válasz.:) Kicsit én is átgondoltam jobban a dolgot, és gyaníthatólag valóban nincs szükség integrálásra. A gyakorlati alkalmazásban én is ugyanerre jutottam.:) Viszont próbálom kicsit elméleti szinten megközelíteni a dolgot. Tehát arra lennék kíváncsi hogy kiszámolható e (és hogyan), az a maximális piskóta mennyiség ami még belefér egy kör alakú tepsibe.


Kedves 4. válaszoló.: Neked is köszönöm így személyesen a válaszodat. Valóban nem tisztáztam egy kék dolgot, és megfogadom a tanácsod. Készítek egy "precíz" ábrát az elképzelésemről, (már amennyire meg tudom csinálni precízre) és feltöltöm egy képmegosztó oldalra. Ezen rajta lesznek a piskóta méretei is. Amint kész leszek belinkelem ide.

2014. aug. 5. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!