Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom jobban hűteni a...

Hogyan tudom jobban hűteni a szobát?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb megoldás ha kinyitom az ablakot és berakok egy ventilátort az ablakba, ha kintről fújom be a levegőt, vagy bentről fújom ki?

2014. júl. 19. 21:02
 1/6 anonim válasza:
tele rakod a szobát jégakkuval
2014. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdést egyébként komolyan gondoltam, van különbség ha kifele fújom a levegőt vagy ha befele?
2014. júl. 19. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a légörvények miatt jobb ha befele fújod az ablak alsó részénél.Így a kismértékű túlnyomás miatt a melegebb levegő az ablak felső részénél fog távozni.

A légáramlat is erősebb lesz a szobában így tehát a hőérzet is kellemesebb.

2014. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ok kösz
2014. júl. 19. 23:05
 5/6 Walter_Dornberger ***** válasza:

akkor fújd befelé ha kint hidegebb van mint bent.

(hőmérő, érzékelő + kapcsoló.) így a reggeli hűvösben vissza tudod hűteni a lakást a környezet közeli hőmérsékletre.Ilyenkor a levegőt a szobába befelé kell szállítani.

Ha kint melegebb van, akkor a légcserét gátolni kell, hogy kisebb legyen a befelé irányuló hőáram.

Válasz röviden:

Amikor kint hidegebb van, befelé kell fújni a levegőt, egyébként szigetelni kell az anyagáramot, így csökkentve a bejutó hő mennyiségét.

2014. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 David008 válasza:

Mivel hűteni akarod a szobát és nyitva van az ablak azért van bent meleg. Csukd be az ablakot, mert kintről jön be a meleg. Úgy próbáld ki a ventillátort abba az irányba, ahol vagy! :)

Szóval ablakot bezárod és ventized a szobád/magad!

2014. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!