Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A heroin tényleg olyan gyorsan...

A heroin tényleg olyan gyorsan hat, mint a filmekben mutatják?

Figyelt kérdés

Semmi félreértés, nincs gyakorlati célom az infóval.

Csak felfigyeltem erre, és kíváncsi vagyok. Néztem a Breaking Bad c. sorozatot, és volt egy jelenet, amiben Jesse Pinkman heroint használt. Elszorította a karját, belőtte, és szinte ki sem tudta húzni a tűt a karjából, már öntudatlan volt. Valaki aki otthon van a biológiában, tényleg ilyen gyorsan eljut az agyba?


2014. júl. 9. 10:10
 1/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Mivel a vér elég gyorsan áramlik akár 30-50cm/mp -el igen a karból pár másodperc alatt az agyba juthat és ott hathat bármilyen a karba fecskendezett szer. A filmekben talán egy kicsit túlzás a dolog még vagy 3 mp-et várhatna a színész. De igen majdnem azonnali lehet a valóságban is.


[link]

2014. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sadam87 ***** válasza:
100%

Nem igazán találtam erről megbízható információt, az alábbi linken 7-8 másodpercet írnak, szóval valószínűleg egy kicsit azért túloztak a sorozatban.

[link]

Az #1 válaszoló számítása egy kicsit azért pongyola: a 30-50 cm/s sebességet a vér csak a nagy artériákban éri el. Viszont a karból a szívbe a karvénán keresztül jut el (erre 15 cm/s sebességet írnak a sulineten), azaz a szívbe jutás is beletelhet 2-3 másodpercbe. A szívből először a kis vérkörbe kerül majd megint a szívbe, innen az aortába, majd a kisebb artériákon keresztül jut az agyba. Ez összességében biztos, hogy több időt vesz igénybe, mint 3 másodperc. Ugyanakkor az agyban nagyon gyorsan átjut a vér-agygáton (sokkal gyorsabban, mintha szájon át fogyasztják), majd deacetilálódik morfinná (ez is elég gyors folyamat), és így fejti ki hatását ópioid receptorokhoz kapcsolódva.

[link]

2014. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. :)
2014. júl. 10. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!