Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a (1+A^2* (cos (w*x/c) )...

Mi a (1+A^2* (cos (w*x/c) ) ^2) ^1/2-diken függvény integrálja?

Figyelt kérdés

Már elég régtóta szenvedek vele, de sehogy nem akar össze jönni, a képletben A,w,c konstans érték. Ezzel a netes programmal próbáltam:

[link] ,de nem értem mi az a EllipticE függvény amit ki ad eredményül. Tudna valaki segíteni?


2009. dec. 26. 17:17
 1/10 anonim válasza:

[link]


Talán ez segít.

2009. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem sokat segít, mert kiszámolta nekem ennek a függvénynek az integrálját,de valami olyat ír ki megoldásban, amiben ilyen van E(a|b), persze nem ez a pontos alakja. Azt írja, hogy ez valami elliptikus integrál másod kézből. Fogalmam nincs, hogy ez mi akar lenni, és hogy hogy kell kiszámítani. De azért köszönöm
2009. dec. 26. 20:39
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem sokat, segít mert nekem kiszámította az integrált, de kiírt valami olyasmit, hogy E(w*x|a^2/a^2+1)),de fogalmam nincs hogy ez mit jelent és hogyan kell kiszámítani. Valami olyat ír ki, hogy elliptikus integrál másod kézből. Ez mit jelent?
2009. dec. 26. 20:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy kétszer van ideírva, de lefagyott a böngészőm és nem láttam, hogy elküldte.
2009. dec. 26. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Google a barátod, wikipédia pedig a barátnéd.

2009. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig nem értem. ELolvastam, lefordítottam, még a webfordítókkal is, de nem értettem meg. Az nagyjából világos már hogy mit jelent, de kiszámítani még mindig nem tudom. Ha a képletét írom be, akkor visszadja az eredetit. Mit csináljak? Nagyon kellene.
2009. dec. 27. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet pontosan kiszámítani, numerikus módszerek vannak rá. Ha megadod az eredeti problémát, akkor talán kikerülhető az integrál elvégzése.
2009. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A feladat az lenne, hogy egy hullám kerületét számítsam ki(a és b intervallumban). Ennek képlete y=A*sin(w*x/c) lenne, ahol A hullám amplitúdója, w a körfekvencia c pedig a terjedési sebessége lenne. Egy könyvben olvastam, hogy úgy kell meghatározni az ívhosszot, hogy veszem ennek a deriváltját négyzetre emelem, majd hozzá adok egyet és az egész kifejezésből gyököt vonok, ezt kell integrálni. De sehogy nem jött össze. A közelítés is jó lenne hozzá.
2009. dec. 27. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ívhossz-képlet rendben van. Helyettesítsd be a határokat, a körfrekvenciát, meg a sebességet, és használj egy numerikusan integráló alkalmazást. Ennél többet nem tudok segíteni, ha nem írod meg a probléma eredetét.


Google pl. ezt adta:


[link]

2009. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, pont erre volt szükségem.
2009. dec. 28. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!