Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van tömege a villámnak?

Süt kérdése:

Van tömege a villámnak?

Figyelt kérdés
úgy értem ezt a kérdést, hogy mivel a villám elektronok sokasága, és az elektronnak is tömege van,ezért valószínűsítem hogy magának a villámcsapásnak is van tömege, nem is kicsi...
2014. ápr. 24. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csak elektronok vannak ott, hanem ionok is, és azoknak messze sokkal nagyobb a tömegük.


Viszont erről így nincs értelme beszélni... olyan, mintha a tűz tömegét kérdeznéd.

A villámnak nincs tömege, viszont a villámcsapás által érintett anyagnak - plazmának - van tömege.

2014. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én villámnak van tömege, szerintem a tiédnek is. :D

Egyébként a villám nem egy tárgy, vagy részecske, hanem egy folyamat - elektromos kisülés - tehát nincs tömege.

2014. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A villámot alkotó elektronoknak illetve ionizált levegőnek van tömege. De jelen esetben a kisülés energiája óriási, az elektronok tömege pedig nagyon kicsi.
2014. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat ! igen fizikai értelemben nincs tömege, mert egy folyamat. DE ha a fizikai inerciarendszert nem vesszük figyelembe, akkor maradnak csak az elektronok, és az ionok. akkor ezeknek együttesen van tömege. ugyanígy a tűz esetében. filozófiai irányban ha meg tudnánk fagyasztani a tüzet, akkor meg tudnánk mérni a részecskék tömegét az izzás pillanatában :D

tudom hülye kérdés, de így fejlődik az ember, hogy lehetetlen dolgokon agyal :D

2014. ápr. 25. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!