Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell a gondolkodást...

Hogyan kell a gondolkodást tervezni? Mit értünk alatta?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 11. 03:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy,ahogy a kiírásod megszületett!

Voltam ilyen pszihó teszten gyerekelhelyezésin,ott állapították meg rólam hogy "minden egyes lépését gondolatát alaposan megtervez"!Azaz,hogy mit fogok mondani legyen az bármilyen kérdés!Így készülnek fel a politikusok is,hogy nehogy ki tudják kezdeni!Minden lehetőséges kérdésre,már kész válaszok vannak.

2014. ápr. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megtervezni a következő lépésed, vagy azt, hogy mit mondasz, az más, mint magát a gondolkodást megtervezni, szerintem.


Még nem hallottam én se ezt a kifejezést egyébként, de programozóként sokszor tervezem át a gondolkodásom, ahogy tanultam pl logikát, objektum orientált programozást, meg programtervezési mintákat. Sőt, maga a programozás is átstruktúrálja kicsit az ember gondolkozását, még ha nem is objektum orientált. Még ilyen lehet a filozófia, vagy a gyakori érvelési hibák megismerése, illetve az ezeken való merengés: [link]


Gondolom ha szándékosan tanulsz ilyesmit, hogy hatékonyabbá váljon a gondolkozásod, akkor azzal "gondolkodást tervezel".

2014. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a válasz kiírásának időpontját megfigyelve, megállapíthatom -azzal a ténnyel szemben is hogy a kérdésedre teljesen pontos választ nem tudok adni, mivel erre senkise tud helyes választ adni még egy neurológus se- hogy neked nehezedre eshet gondolatokat tervezni feltéve ha ilyen későn is fent maradsz még (én kérek elnézést ha csak ilyen korán keltél fel és ez az első dolgod, hogy ezt a kérdést feltedd :D).


de bizonyított tény hogy az alváshiány az elme elkopódását (csak ideiglenesen) okozhatja

2014. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# első válaszoló #

ha netán visszatévednél erre a linkre megírhatnád mi volt az a teszt.. ilyenről még sose hallottam

2014. ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-eske vagyok.Na ne,hogy nem tudod ezeket a pszichológia teszteket!Keress rájuk.Ott van mindenhol,ha elmész egy állásinterjúra,már figyelnek valamelyik módszerrel.Szerinted ez mi?"Csak a FIDESZ"!Ez is pszichológia manipuláció!Belevésődik az emberek agyába fotografikusan!Egyszerűen nincs más és kész!Na de gondolom nem erre voltál kíváncsi,ha érdekel,akkor délutánig vázold fel akár privátba is a "miértet"!Hogy működik?Rákeresel és pont,úgy!
2014. ápr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a válasz kiírásának időpontját megfigyelve, megállapíthatom... hogy neked nehezedre eshet gondolatokat tervezni feltéve ha ilyen későn is fent maradsz még


de bizonyított tény hogy az alváshiány az elme elkopódását (csak ideiglenesen) okozhatja"


Bár az interneten található tények és statisztikák 47.2% a hasraütésszerűen megkreált, állítólag van korreláció a sokáig fentmaradás és az analitikus gondolkodás (meg kreativitás) között is :)

2014. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!