Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem bírom kirakni a Rubik-kock...

Nem bírom kirakni a Rubik-kocka 3. rétegét. Az első két réteg megvan, de az alsó kereszt sehogy sem jön ki. Miért van ez?

Figyelt kérdés

E szerint a videó szerint csináltam:


http://www.youtube.com/watch?v=MaltgJGz-dU



Van más videó is, amit néztem, de mind ugyanarra a sémára épül: ha megvan az első két réteg, akkor két lépésből kijön az alsó kereszt, és onnantól lehet továbbmenni. De nekem SEHOGYSE jön ki az alsó kereszt, egyszerűen nem bírok továbbmenni. Mindig csak max. három eleme jön ki a keresztnek. Hogyan lehetne ezt megoldani?


2014. márc. 15. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt már a kocka kirakva, minden eleme megfelelő helyzetben van? Szerintem szedd szét, és rakd össze, akkor valószínűleg már menni fog (mobilról vagyok, nem tudom a videót megnézni).
2014. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, újonnan nyúltam hozzá, tehát azelőtt még én nem raktam ki. Viszont egyszer kiesett több darab, és elképzelhető, hogy néhányat rosszul helyeztem vissza.
2014. márc. 15. 14:40
 3/3 anonim válasza:

Jól magyarázza el a videóban úgyhogy valószínűleg te nem csinálsz valamit jól. Ugyanazt az algoritmust kell ismételni amíg ki nem jön a teljes kereszt, de fontos hogy hozzád képest hogyan helyezkednek el a kereszt oldalai.

Mikor kijön az L alak akkor az egyik oldalnak feléd a másik oldalnak jobbra kell mutatnia. Amikor pedig az egyenes jön ki akkor az ne feléd mutasson hanem keresztbe.

Mikor itt is elvégzed az algoritmust akkor kell kijönnie a keresztnek és ezután kell úgy változtatni a keresztet hogy az oldalak is stimmeljenek, de az már egy másik algoritmus.

2014. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!