Mi a véleményed az alábbi ötletről a világegyetemmel kapcsolatban?
Ez most csak az én feltételezésem, de kérlek előbb olvassátok végig, miért is gondoltam erre.
Ha a világűr tágul, akkor az azért tágul, mert az ősrobbanás a robbanásból származó anyagot nagy sebességgel szétvetette. Ebből viszont következik, hogy a világűrnek majdnem fénysebességgel kell tágulnia. Hiszen elméletileg elképzelhetetlen mennyiségű anyag volt összesűrűsödve, és viszonylag kis helyen. És mivel nem volt ami lefékezze, ezért a világűr széle olyan borzasztó nagy sebességgel tágul, mint amekkora sebességgel szétrobbant. Tehát ha mégsem fénysebességgel tágul, akkor viszont ahhoz nagyon közeli sebességgel kell tágulnia. Ebből viszont az következik, hogy mi magunk is haladunk a szétáramló anyaggal együtt, tehát mi is majdnem fénysebességgel száguldunk a világűrben. Ezért amikor a Föld körül egy test teljesen álló helyzetben van, oly annyira, hogy még a Föld körül sem kering, akkor halad valójában azzal a sebességgel, mint amennyivel az ősrobbanásból származó anyag halad. Ebből következik, hogy a világűr belsejében (már ha van olyan), más szóval az ősrobbanáskor az összesűrűsödött anyag legbelsejében lévő anyag, viszont nem robbant szét, hiszen először a körülötte lévő anyag robbant le. Vagyis az álló helyzetben van. Egyáltalán nem halad sehova, hiszen az volt a "szupercsillag" legbelsejében, ami nem tudott hova kirobbanni. Ebből következik, hogy ami nekünk fénysebesség, az a világűr közepében lévő anyagnak a fénysebességnél jóval nagyobb sebesség, amennyiben a tágulással megegyező irányba halad, vagy a fénysebességnél jóval kisebb sebesség, amennyiben a világűr belseje felé halad. Következésképpen nem a fénysebesség a legnagyobb sebesség, hanem az a sebesség, amennyivel a fény képes elhagyni a fénysebességgel haladó tárgyakat. Ha ez igaz, akkor csak annak a fényét látjuk, ami előttünk van, illetve azokét, akik mögöttünk vannak, de velünk megegyező sebességgel haladnak. Ezért látjuk magunkat körülvéve, és ezért tűnik úgy, mintha mindenfelé tágulna a világűr körülöttünk, mert mi a világűrnek nem egészen a szélén vagyunk, ezért vannak nálunk gyorsabbak, és mivel mi nem haladunk fénysebességgel a mögöttünk lévő kozmikus testekhez képest, de azért gyorsabban haladunk náluk, ezért elér tőlük a fény hozzánk, de mivel közben egyre jobban lemaradnak, ezért tágulásnak tűnik.
Ha nem érthető kérlek kérdezzetek vissza nyugodtan.
"Pont azért bravúros az, amit Einstein lerakott az asztalra, mert felrúgta a térről és időről alkotott „naiv” elképzelésünket, hogy az abban megtalált ellentmondást feloldja, mely szerint a fény bármihez viszonyítva is méred, mindig fénysebességgel halad, függetlenül a mérőeszközök egymáshoz viszonyított sebességétől."
Kérdező, keress rá a Michelson-Morley kísérletre. Az pont ezzel foglalkozott, és eme kísérlet eredményének hatására kezdett el Einstein is kutakodni a relativitáselmélet irányába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!