Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan fejleszthető a térlátás?

Hogyan fejleszthető a térlátás?

Figyelt kérdés

Borzalmas térlátásom van(nincs) és szeretném fejleszteni.

Térben rajzolni sem tudok. Egy kocka is gondot okoz néha. Ennek a javítására is várnék tippeket.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

Köszönöm!

15/L



2013. dec. 29. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, létezik erre irányuló terápiás kezelés, bár így hirtelen rákeresve nem találtam konkrétat. Amit azonban otthon is elvégezhetsz és még szórakozásnak is elmegy, az a stereogram nézés. A stereogramok sík ábrák, melyek első ránézésre ismétlődő mintasoroknak tűnnek, de ha begyakorolsz egy nézési technikát, 3dimenziós térbeli objektumokat alkotnak az agyban. Típusuktól függően a kép síkja mögé, vagy elé kell fókuszálnod. Ha van valami, ami fejleszti a térlátást, akkor EZ biztosan! Guglizz rá: stereogram!
2013. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztereóvak vagy? Én is az vagyok, de nem igazán érint hátrányosan. Viszont úgy vettem észre, hogy a 10 méternél távolabbi tárgyak méretét, és távolságát pontosabban tudom megbecsülni, mint mások. Itt egy teszt [link]
2013. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg 360 fokos szögben látni a világot.Ha csak csőlátással nézel,akkor csak nézel,de nem látsz.Mindig keress viszonyítási dolgokat.Ott a kockád,rajzold le úgy,hogy nem csak azt nézed,hanem az árnyékokat,a körülötte lévő tárgyakat stb..Van mihez viszonyítanod!
2013. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy a matek miatt jelent ez nekem nagy problémát. Imádom a matekot csak a geometria minden formájától vagyok rosszul.

2013. dec. 31. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a labda(pl: pingpong, tenisz) dobálás és ELKAPÁS fejleszti a térlátásod
2014. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!