Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom ezt kiszámolni?

Hogyan tudom ezt kiszámolni?

Figyelt kérdés
Egy farm 160 paradicsomot 20 perc állít elő. 1 paradicsomot hány perc alatt állít elő a farm?
2013. dec. 27. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

1 perc = 60 másodperc

20 perc = 1200 másodperc

Ha 160 darab paradicsomot 1200 másodperc alatt állítanak elő (az meg mi a csudát jelent? :O), akkor 1 darabot 1200/160 = 7,5 másodperc alatt. Vili? :)

2013. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy ilyen netes játékban számolom ki, hogy mit érdemes termelni, és ez az elég egyszerű képlet most pont nem jutott eszembe :D
2013. dec. 27. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem ilyen egyszerű! Ez a számolás, amit fent láthattunk - bár jó szándékú - de nagyon negatívan közgazdász szemléletű!


Valószínű 1 paradicsomot is 20 perc alatt állít elő a farm. De egyszerre 160at kezd el, akkor a 160 egyszerre lesz kész 20 perc alatt.


Gondolj csak egy emberi analógiára:

10 ember 5 év alatt 5 évvel idősebb lesz. Egy ember hány évvel lesz idősebb 5 év alatt?

2013. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, ilyenkor lenne jó tudni a pontos feltételeket... Gondolom, a játékszabályzat tartalmazza.

Kérdező, bújj már elő. :)

2013. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A játékban valóban nem lehet 1 paradicsomot előállítani, csak 160-at egyszerre. Viszont a pizzához 20 paradicsom kell, tehát 160 paradicsom több pizzára is elég, ezért ha azt számolom ki, hogy a pizza mennyi idő alatt készül el, akkor az: *pizzaelkészítésiidő*+*20dbparadicsomelkészítésiidő* nemde?
2014. jan. 3. 00:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha csak 160-at lehet előállítani egyszerre, akkor szerintem felesleges a 20-szal számolni. (Mert így ugyanannyi idő kell hozzá.)

Szerintem inkább gondolkodj úgy, hogy 160 parihoz kell x idő, ebből 8 db pizzát tudsz előállítani. Most már csak az a kérdés, hogy a pizza esetében van-e minimum vagy maximum. (Előbbinél akkor jó, ha x =< 8; utóbbi akkor, ha x osztható 8-cal.)

Illetve hogy lehet-e egyszerre készíteni a pizzákat.

Ha nincs darabszám-megkötés, de egyszerre csak egy pizzát süthetsz, akkor szerintem úgy érdemes számolni, hogy "160 pari előállításának ideje" + "8 db pizza elkészítésének ideje". Ha egyszerre több pizzát is süthetsz, akkor variálódik a dolog; ha pedig van darabszám-megkötés, akkor méginkább. Szóval logikázni kell rendesen. :)

(Egyébként fogalmam sincs, mekkora pizza lehet az, amelyikhez 20 db paradicsom kell, de biztosan jó nagy... :D)

2014. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!