Mi van a polarizációs fólián és mit csinál a fotonnal?
http://www.youtube.com/watch?v=KM2TkM0hzW8&feature=player_de..
Nem értem az egészet , először azt magyarázzák a rácsokkal hogy van egy síkbeli irányultsága a fotonnak és azért megy vagy nem át rajta mert irányfüggő ,de aztán nem értem hogy amikor a tükörbe bohóckodnak akkor miért fekete a filter ,mi a f szért csavarná el a tükör az eredetileg adott síkban rezgő foton síkirányát ,mással nem magyarázható hogy miért nem megy újból át a fény a polarizátoron.
Aztán mi az hogy http://www.youtube.com/watch?v=Fu-aYnRkUgg&feature=player_de.. Ex Ey hullám ,mik ezek ? Miért mennek át mindketten a résen amikor a kék el van forgatva 90°al és mi értelem van a berajzolt zöld virtuális erővektornak .
Gyakorlatilag itt mi megy át a résen és hogy megy át de egyáltalán mi a nyavaját akarnak jelölni a hullámokkal ,egy darab fotont ??? vagy mi mást mert hogy nagyon más nincs a fényben.
Miért magyarázzák a polarizációt egyszer rácsokkal máskor meg a tipikus beesési szöggel ? Hogy tud egy tükör abban a tipikus kiszámítható beesési szögben polárszűrőként viselkedni ,és miért nem megy át a polarizált fény a saját polarizátorán ha egy tükör visszatükrözi ,ez a tükrös példa.
Itt a középső rács elforgatása miért engedi át a harmadik zárt állapotot mégiscsak , vagy ezek csak lepattanó fotonok? http://www.youtube.com/watch?v=7r0aS6iTA_k&feature=player_de..
Először foglalkozzunk egy kicsit magával a polarizációval, abból a fólia működési elve is érthetővé válik:
Mondom hogy az elsőnek szólt , a második meg nem nekem válaszolt hanem oldalakat linkelt ,pedig csak azt kéne elmagyarázni miért lesz egy fotonból két egymásra merőleges rezgésű foton ,1 ha rácson megy keresztül ,2 ha szögben visszaverődik , ezeket sehol nem írják le csak hogy így van azt kapjam be .
Sőt ez sem igaz mert felmerül a kérdés hogy a foton már nem osztódik vagyis nem tud kettéválni és elforulni 90 el a rezgéssíkja . Ezek a dolgok nincsenek leírva sehol sem , azt se tudom mit ábrázolnak a hullámok egy tucat fotont vagy egy kilót vagy mennyit mert osztódni a foton már nem tud.
Szóval lehet válaszolni ,nem cikkezni az hiányos.
A fotonnak eredetileg nincs polarizációja, tetszőleges irányú rezgéseket képes mutatni. Ezt két, egymásra merőleges, azonos frekvenciájú rezgés eredőjeként írhatjuk fel. Polarizációkor az egyik rezgés amplitúdóját csökkentjük. Ez megoldható síkon való visszaverődéssel és ráccsal is. Utóbbit szemléltették is régen fizikaórán: egy kötél végét körbe rázod, ez lesz a cirkumpoláros hullám. Ha az útjába egy postaláda-lapot teszel, annak a túloldalán már csak a réssel párhuzamos rezgéseket fogod látni. Ez utóbbi a polarizált hullám.
Amúgy a fényt ne úgy képzeld el, hogy a foton rezeg, vagy hullámvonalban halad...
Ezt nem értem mi az hogy tetszőleges irányú rezgéseket? Egy foton csak egy irányba rezeghet ,nem? ezt az egy fotont szűröd ki a ráccsal és az összes többi fennakad ,ez van a harmadik filmen.
?
A polarizációs eljárás nem hoz létre új fénytulajdonságot csak egy áteresztő szűrőként viselkedik ahol egy adott síkba rezgő fotonokat ereszt át nemde?
De miért halad át egy kis fény a harmadik filmen mikor a középső rácsot is kicsit elforgatja?
Ha neked van igazad és a foton össze vissza rezeg ami két merőleges sinhullámmal írható fel , ha átvisszük egy résen akkor utána mi tartja vissza hogy kis idő után ne kezdjen el megint eltérni a síktól . Nem lehet hogy eleve minden foton síkban rezeg és a fólia csak kiszűr?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!