Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik, ha az a bizonyos...

Mi történik, ha az a bizonyos csillag elhalad mellettünk a jövőben?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam hogy kb 1.000.000 év múlva fog elmenni mellettünk kb egy fényévnyire egy csillag. Állítólag sok hatása nem lesz, mivel csak a közeli Oort felhőben fogja megzavarni az üstökösök pályáját és max több lesz belőlük az égen.

Na mármost ugye állítólag ez az Oort felhő tőlünk gömbszeren helyezkedik el kb egy fényévnyire. De annak a másik napnak is kell lennie, tehát annak az Oort felhője bőven elér a Földig is.

Tehát a két Oort felhő igencsak interferálni fog és ez szerintem nagyon nagy katasztrófa lesz a naprendszerre nézve.

Erről mit sem olvastam abban a cikkben, ami a két csillag jövőbeni "surlódásáról" ír. Már nem emlékszem mi volt az de tán még a csillag nevére sem :)


2013. dec. 19. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
?
2013. dec. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a baromságot melyik ezoterikus agymenéseket gyártó oldalon olvastad?

Kezdjük ott hogy a csillagok nem száguldoznak keresztül-kasul a galaxisban.

2013. dec. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Ez szerintem mindent elmond, amit muszáj.



Tegyük fel, hogy van egy csillag, ami valóban a fent leírtak szerint megközelít minket. Tudtommal nincs, de tegyük fel.

Fel kellene mérni, mit jelent pár millió (egyenként 100-1000 m méretű) üstökös egy fényév sugarú gömbben. Nos, az olyan Q ritka kupac, hogy csak na.

Hány említésre érdemes kolbászol jelenleg felénk évente? Semmennyi. Mondjuk tízéves átlagban egy, ami legalább olyan közel van, hogy úgy-ahogy meg tudjuk figyelni.

Ezt szorozzuk meg mondjuk hárommal (kettővel a másik csillag üstököszónája miatt, meg másféllel az összekócolt üstököspályák miatt.

Ez is csak annyit jelentene, hogy mondjuk tíz év helyett 3 évente láthatunk legalább távcsővel egy üstököst.

Akármennyire durvák a saccolásaim, ettől még akkor sem csinálnám össze a gatyám, ha még élnék egymillió év múlva. :)

2013. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a francba, pedig keresem azt a cikket és az istennek sem találom, namindegy, maradjunk a Barnard csillagnál. az is közelít felénk, mint ahogy minden csillag helyzete változik


[link]


2: ezt az ábrát nézd!!!

[link]


3: ó kösz, most már egy kicsit megnyugodtam :D bár mondjuk szerintem a gömbnek van valami gravitációs ereje is szaal ez is zavart szenved

2013. dec. 19. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező nyugodj meg, a kozmosz eseményei nem érintik az életedet, de még az ük-ük unokádét se.

Továbbá a kozmosz olyan ritka, hogy ha a budapesti Népligetben egy csillagot egy fűszál helyettesítene, akkor a népliget legfeljebb egy árva fűszállal rendelkezne. A következő valahol a debreceni Nagyerdőben. Nincs az a kecske, amelyik mindkettő lelegelné. Pedig az hamarabb bekövetkezne, mint két csillag ütközése.

2013. dec. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez jó :D
2013. dec. 19. 21:18
 7/7 A kérdező kommentje:

márpedig a csillagok száguldoznak keresztül-kasul a galaxisban


"Az orosz csillagász természetesen a Gliese 710 lehetséges mozgását is vizsgálta, s megerősítette, hogy a jelenleg több mint 60 fényévre lévő csillag kb. másfél millió év múlva nagy valószínűséggel eléri Naprendszerünk külső tartományát (a Naptól számított legvalószínűbb távolság ekkor 1,6 fényév, azaz nagyjából pont 100 ezer CSE lesz – ennek becsült esélye 86%)."


[link]

2014. jan. 19. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!