Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tanulhatnék jobban?

Hogyan tanulhatnék jobban?

Figyelt kérdés
Apukám azt mondta hogyha jó lessz a médiám akkor vesz nekem egy xboxot. Kérlek titeket hogy mondjatok pár jó ötletet amivel jobban tanulhatnék.

2013. dec. 18. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Sehogy, arra születni kell. Szorgalmadon tudsz fejleszteni, de hála az égieknek, szorgalom ≠ ész.
2013. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként már nem lenne munkám a sok kis hajtós pöts miatt :D
2013. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

NEM KÉREK HÜLYE VÁLASZOKAT.

Elfelejtettem odaírni

2013. dec. 18. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi volt a hülyeség abban, amit leírtam.
2013. dec. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre nehéz válaszolni. Mégpedig azért, mert téged egy xbox tud csak motiválni. Az pedig kevés. Természetesen tudhatsz jobban tanulni, ez szorgalom és odafigyelés kérdése. Az utóbbi arra kell, hogy addig ne hagyd abba, amíg meg nem érted, amit éppen tanulsz. Ez néha könnyű, néha nagyon nehéz. És ekkor kell a szorgalom, hogy ne csüggedj, és ne hagyd, amíg ne mérted. A szorgalmat viszont a motiváció teremti meg. A legerősebben az érteni, tudni akarás. Az xbox és hasonlók csak csekély és rövidtávú szorgalmat eredményeznek, a tanulással meg az a baj, hogy ha nem folyamatosan teszed, lehetetlen érteni a dolgokat. ha pedig nem érted, csak a magolás marad. Az úgy egy két napig eredményes.

Tehát csak az marad, ha először is megérted és elhiszed, hogy tanulni nem fárasztó és nem rossz érzés, feltéve, ha folyamatosan teszed. És ezt azért érdemes, mert ha többet tudsz, többször lesz sikerélményed, márpedig a boldog életet kizárólag a kisebb és nagyobb sikerélmények sorozata eredményezi csak.

2013. dec. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kössz :)
2013. dec. 18. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!