Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szabadesésnél hogy kell...

A szabadesésnél hogy kell kiszámítani az időt?

Figyelt kérdés
Pl,ha feldobunk egy testet 5m/s-al az mennyi idő múlva kezd el esni,tehát az ilyen feladatoknál érdekelne engem az,hogy hogyan tudom megállapítani az időt, erre esetleg van képlet,vagy valami ? Köszi a válaszokat :)

2013. nov. 12. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Van.
2013. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
zsírvagy -.-"
2013. nov. 12. 17:49
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Köszcsi.

Az idevágó elméletet és képleteket:

1. Leadták fizika órán

2. Benne van a fizika tankönyvben

3. 2 mp guglizással megtalálható az interneten.

2013. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Látom nehezedre esik valami értékelhető választ adni ,igaz ?
2013. nov. 12. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Na de kérem, uraim. Amennyiben egy mód van rá, kérem disztingváljuk magunkat. Köszönöm.
2013. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na keresd már meg nekem,ha ennyire tudsz. Idejössz okoskodni közbe a kérdésemre rejszolsz te élettelen nyomorult kutya. Azthiszed,hogy nagyon nagy ember vagy,közbe semmit nem érsz te nethíró. Szerintem kotródj innen.
2013. nov. 12. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Keresse meg a jó édesanyád.

Arra is képtelen vagy, hogy 3 szót beírj a googleba, majd pont én fogok rajtad segíteni...

Vicc vagy öcsém! :D

2013. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

s = 1/2 a * t^2 + v0 * t

s: Megtett út

a: gyorsulás, ami jelen esetben g

t: eltelt idő

v0: kezdő sebesség


Mivel a kezdő sebesség és a gyorsulás pontosan ellentétes irányú, ezért (mint vektormennyiség esetén) ellentétes előjelük lesznek.

Tehát a képletbe -5m/s -t kell majd v0-ként behelyettesíteni.


A megtett út a: Ahonnan feldobod, onnan jut el a "földig". Ha a felszínről indítod el, a megtett út 0 lesz, ha a kezedből, akkor a kezed magassága és a föld között megtett út lesz az, amit a képletbe be kell helyettesíteni.


Innentől könnyen ki tudod számolni.


ps.1: Mindig gondold végig a modellt, ha kell rajzold le. Ez utána tudsz modellt felépíteni rá és számolni.


ps.2: [link]

2013. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Te meg kedves 7-es csak szimplán dögölj meg,ok ?

2013. nov. 13. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!