Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Átlag gyorsulást hogyan kell...

Átlag gyorsulást hogyan kell számolni?

Figyelt kérdés

Egy autó alló helyzetből 30 s alatt 10 m/s sebességre gyorsult föl. (tehát: a1 = 1/3 m/s^2)

Majd 30 s-ig egyenletesen haladt. (tehát: a2 = 0 m/s^2)

Utána lassítani kezdett, és így 10 mp alatt megállt. (tehát: a3 = -1 m/s^2)

Mekkora az átlaggyorsulás?


Nem igazán merek bele kezdeni, mert átlagsebességet sem úgy kell számolni, mint a számok esetében.

Ha tudja valaki, akkor nagyon szépen megkérem, hogy írja le nekem, hogyan is kéne csinálnom, mert különben nem fog sehogysem sikerülni.


Előre is köszönöm!


(ja és googlen nincs fönt, legalábis én nem találtam róla semmit)


2013. nov. 2. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Átlag gyorsulás: összes sebesség-változás / összes idő = 0

Súlyozott átlaggal is kijön: mivel v=a*t

a(átl)=( 1/3*30 + 0*30 - 1*10 ) / (30+30+10) = 0

2013. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. nov. 2. 19:37
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja és az elsőn hogyan jött ki a nulla végeredmény? Az összes sebesség nem 10 m/s, és az összes idő pedig 70 s ?

[A másodikkal nincs gond :)]

2013. nov. 2. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Az összes sebesség-változás 0, mert álló helyzetből indult és a végén megállt: v0=v3=0 vagy +10+0-10=0
2013. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már értem, még egyszer nagyon szépen köszönöm!
2013. nov. 2. 23:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!