Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan lehet letölteni a...

Honnan lehet letölteni a nagyfeszültségű távvezeték oszlopok tervrajzait/leírásait?

Figyelt kérdés

Pontosabban: Magyarországon használatos 120-220-400-750kV

oszlopok paraméterei (magasság/karmagasság/szélesség/szigetelők nagysága, stb.) érdekelnének, különösen a 750kV, amelyek alapján méretarányosan is pontos maketteket építhetek belőle.



2009. nov. 10. 20:27
 1/5 anonim válasza:
100%

Hello!

Ha elmégy az Elektrotechnikai Múzeumba, a VII. kerületben van a Kazincy utcában, ott biztos tudnak segíteni. A múzeumnak van egy szakkönyvtára, amely szinte teljes egészében felölei az erősáramú technikát. Kell lenni valami leírásnak.

Sőt, még a kérdésben említett tartóoszkopok makettjei is megtalálhatóak! Legalábbis amiko én utoljára ott voltam...

2009. nov. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ebből bizony akkor határszemle lesz, mert 250km-t nem kocsikázok föl Pestre :D

Marad az "aljának" lemérése mérőszalaggal, meg kábé félszáz fotó segítségével történő kiszámítás...

A sarokfeszítőt megmértem már egyszer és az a furi hogy "csak" 41méterre jön ki a teljes magasság... nem alacsony az egy kicsit ? :D

2009. nov. 18. 00:54
 3/5 anonim válasza:

Hello!

Az első vagyok.

41m jött ki? Attól függ, h milyen feszültségszinten vagy. Szerintem 120kV-os hálózat esetében ez egy reális érték. Elvégre annak az átütési távolsága "nem olyan nagy". Igaz, régen foglalkoztam már erősárammal...

Jah, és 400kv ill 750kV alá nem igazán célszerű kimenni...

Üdv!

2009. nov. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

jah igen, néhány ábrát találtam, méretekkel ellátva!!! Ha igényt tartasz rájuk, jelezd!

Még mindíg az első voltam.

2009. nov. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hali!

Voltam már alatta és nem mondom hogy veszélytelen, de ki lehet bírni... :D

http://www.youtube.com/watch?v=_AVwD_GsGBw


Köszi a segítséged és megköszönöm ha küldöd a találatot a következő címre: torrentrazos@freemail.hu

Néhány adatot ugyan én is becserkésztem, de az azon ábrázolt 750kV-s oszlop kinézetében picit eltér a "reális" 750kV-tol.


Egyébként a 750kV-s sarokfeszítőre jött ki 41méter és biztosan kicsi, mert amit találtam a feszített/öntartó portál magassága azon 42méter, és pont a feszítő/sarokfeszítőt nem bírták már megmutatni... :D

Üdv!

2009. nov. 23. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!