Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a veszélye annak, ha egy...

Mi a veszélye annak, ha egy nagyfeszültségű távvezeték 200 m-es körzetében lakunk egy olyan sorházi szomszéd mellett, akinek 10 db parabolaantenna van a házára szerelve? /ezek átmérője a 0,5 métertől a 2 m-esig terjed/

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Nagy valószinüséggel nincs veszélye!

A nagyfeszültségű távvezetékek egészségkárosító hatása a mai napig nem bizonyított, a parabolaantennának meg semmi köze a távvezetékhez, GHz-es tartományban vesz jeleket, nem az elektromos hálózat 50 Hz-ét! Ráadásul keskeny az iránykarakterisztikája, tehát "nem látja" a vezetéket.

Maradj nyugodt:))

2008. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Csatlakozva az előttem szólóhoz, hozzátéve még azt, hogy a távvezeték csúnya nagy valami, nem szép látvány, de az emberre közel sincs akkora hatással, mint azok a berendezések, amik a háztartásban előfordulnak, sőt, a saját szobáinkban a villanyvezeték a falban.


Egy valamit érdemes megjegyezni: a hagyományos képcsöves TV, számítógép monitor rendkívül érzékeny az ilyen jellegű behatásokra. Az emberre megengedett 24 órás folymatos érték 0.5%-ánál már elkezd remegni a kép, 2%-nál már zavaróan remeg. Azaz ha ilyen berendezéseink működnek, akkor biztosan nincs gond.


Bizonyíték káros hatásra nincs, és valószínűleg sohasem lesz. Ugyanis annyi irányból jön ilyen hatás az emberre, hogy ezt egyértelműen és mindent kizáróan vizsgálni sajnos lehetetlen. Az egyes sötétzöld szervezetek által készített felmérésekkel pedig eleve az a baj, hogy minden külső hatást kifelejtettek a "vizsgálatból", ami annyiból állt, hogy megbecsülték a vezeték terhelését. Ebből megbecsülték a mágneses teret (a terepviszonyokat nem számolva), és ebből meghasalták, hogy mi lehet az eredmény. Azaz semmiféle természettudományos alapja nem volt ezeknek a vizsgálatoknak.


Én konkrétan egy 2 rendszerű, dupla keresztmetszetű 120kV-os távvezeték ALATT lakom, a védelmi zónán belül, BME-n végzett okleveles villamosmérnökként.

2009. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!