Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan nő az anionok és a...

Hogyan nő az anionok és a kationok nagysága a periódusos rendszeren belül?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy nő, ahogy a tisztelettudás: aki előre megköszöni, annak meg lesz válaszolva a kérdése részemről. Aki nem köszöni meg előre, annak a kérdése megválaszolatlan marad, mint a tied is.
2013. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon nem köszöngetni kell, maximum, ha megválaszolták. Az oldal nem azért készült, hogy tiszteletet tanuljanak a faragatlan emberek, hanem hogy választ kapjanak, ha kérdésük van. Az embereket az édesanyjuk és édesapjuknak kell megnevelni, nem ennek az oldalnak. Én magam részéről úgy gondolom, hogy nem vagyok tiszteletlen, mert nem köszöntem meg előre. Te viszont az vagy, mert egy ilyen választ adtál. Ha valami nem tetszik, akkor kérd meg az oldal üzemeltetőit, hogy hozzák meg ezt a szabályt, hogy köszönjük meg előre a választ, mert én ilyet sehol sem láttam (nem mintha komolyan gondoltad volna). De egy tanácsot azért adok: ha nem tudod a választ, akkor ne írj semmit.
2013. szept. 24. 22:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy az az észrevételem, hogy azok a válaszok maradnak leginkább válaszolatlanok, amiket megköszönnek előre.
2013. szept. 24. 22:20
 4/8 A kérdező kommentje:
úgy tudom, hogy a kationnál egy soron belül föntről lefelé nő, de neten nem találtam semmilyen információt ezzel kapcsolatban.
2013. szept. 25. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"ha nem tudod a választ, akkor ne írj semmit."

Nyugi, tudom a választ, de te azt nem fogod megtudni. Ezenkívül azt szeretném, ha megjelenítenéd a nevedet, hogy tudjam kinek nem kell válaszolnom a jövőben...:)

2013. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg változtass a stílusodon. Azt meg, hogy kinek válaszolsz és kinek nem, nem az dönti el, hogy előre köszön-e vagy sem. Nézd végig a kérdéseket, a 90%-a nem köszönget, tudod ha ráértem volna biztos meg köszöntem volna előre, de tanulnom kellett, és este fél kilencre értem haza. Ilyenkor az ember nem nagyon figyel, hogyan teszi fel a kérdést, arra te meg nem is gondolsz, hogy valaki esetleg dolgozatra készül, és valamit nem tud, akkor azt felteszi minél előbb. Ha valakinek valami miatt nem válaszolsz, akkor az a te dolgod, de csak azért mert nem írta, hogy "előre is köszi" még nem kell, hogy rossz véleménnyel legyél róla. Mert nem ez dönti el, hogy valaki jó, vagy rossz, vagy művelt-e vagy sem. Ha gondod van kössél bele azokba, akiknek az írása tele van hibával, hogy "miért nem tisztelsz meg minket azzal, hogy kijavítod a gép által pirosan aláhúzott szavakat?" Vagy akik nem köszönik meg a válaszadás után sem. Mert azokból is van egy pár. Ugye? Most akkor ne válaszoljunk az égegyadta földön senkinek. Mert nem köszöntem előre... hogy mik vannak... legközelebb valami hihetőbbet találj ki, ha nem tudsz valamit.

Ha meg a fejedbe vetted, hogy itt a GYIK-en mindenkit megváltoztatsz, akkor sok sikert kívánok, kíváncsi vagyok, hogy a való életben te vajon megköszönöd-e, ha kérdezel valamit mástól. Pl.: Jó napot kívánok, meg tudná mondani hány óra van? Előre is köszönöm!" Tudod azért ez általában nem így szokás, ahogy az sem, hogy itt próbálsz tiszteletet belenevelni az emberekbe, menj kötekedni máshova.

Ha meg valaki tudja, kérem mondja meg, mert bazi sok tanulni valóm van, és elég sok időm elmegy az ilyen szalajtottakra, akik unalomból belekötnek a másikba.

Ígérem megköszönöm a választ!

2013. szept. 25. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt utána tudsz olvasni, hogy mekkora az atomok mérete, és ehhez képest mekkora a pozozitív ionok és a negatív ionok mérete - és miért ennyi.

Amúgy azt hiszem éppen egy vegyésszel huzakodtál, mert "fanyúl" kémiai kérdésekre adott válaszai mindig precízek.


És egy nagyot OFF-olva, engedj meg nekem néhány nem a kérdéshez vonatkozó mondatot. Azért frusztrálóak és kimerítőek a napjaid, mert gyakran keveredsz pengeváltásba emberekkel. Ne a kötözködőt lásd a másikban. Hanem azt az embert, aki a segítségedre tud lenni. Ehhez meg csak annyi kell, hogy egy kicsit alkalmazkodsz a másik habitusához és a stílusához. Ha a "fanyúl" hozzászólására csak annyit írtál volna, hogy jé, tényleg elfeletettem előre megköszönni, de most pótolom: előre is köszi a válaszokat... akkor már rég a birtokában lennél az áhított tudásnak.

Lehet, hogy éppen neked van igazad, lehet, hogy nem, de ahhoz, hogy a problémáid megoldódjanak, nem az a fontos, hogy igazság tétessék.

Idős emberként tanácsolom neked, hogy legtöbbször engedni kell a másiknak - és cserébe sokkal segítőkészebbé válnak az emberek irányodban. (Több mint fél évszázad tapasztalata mondatja velem.)

2013. szept. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, először is köszönöm a választ! :)


És igazad van, annak ellenére, hogy fanyúl hozzászólása kicsit provokatív volt, még nem kellett volna így reagálnom rá. Fáradt voltam, és nem nagyon tudtam kontrollálni magam. Bár én még mindig azt állítom, hogy nekem van igazam, de inkább hagynom kellett volna.

2013. szept. 26. 17:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!