Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » "x-2y=2", tudom hogy baromi...

"x-2y=2", tudom hogy baromi egyszerű, de valahogy mégsem jön ki értelmes megoldás?

Figyelt kérdés

x és y értéke kellene.

Valaki gyorsan levezetné nekem? Utána már menne a többi is, de ilyeneket mostanában nem csináltunk, és teljesen elfelejtettem mi az első lépés...


2013. szept. 4. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két ismeretlenhez két egyenlet kell, amik egyenletrendszert alkotnak, különben csak a két ismeretlen egymástól való függőségét (egymáshoz való arányát) lehet megállapítani, konstans értéküket nem.


Jelen esetben csak annyit mondhatunk, hogy x=2y+2, vagyis ha x=1-gyel, akkor 2y+2=1 (mivel x=2y+2), vagyis y=0. Ha viszont x=10, akkor 2y+2 is =10, vagyis y=4. x=100-nál y értéke 49 lesz. Tehát minden x értékhez egyértelműen hozzárendel egy y értéket, de hogy ezek közül melyik a valós amit keresünk, azt csak egy újabb egyenlet segítségével tudnánk megmondani.

2013. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg a függvényeket tanuljátok ?

Akkor fejezd ki y-t: y = (x-2)/2

Ábrázold a függvény pár pontját koordináta-rendszerben,

pl. ha x=2 akkor y=0, tehát az x tengelyt a (2;0) pontban metszi, az y tengelyt (0;-1) pontban metszi.

2013. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, én elrontottam a számolást, mert 2y-2-vel számoltam, nem 2y+2-vel (annak ellenére, hogy 2y+2-t írtam). Szóval a számolási mód jó, csak az általam írt értékek nem stimmelnek... Sorry.
2013. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Volt még egy része a feladatnak, amit ugyanúgy akartam megoldani, mint ezt, pedig a kettő egymás nélkül nem nagyon megy. De órán megcsináltuk, már tudom mit, hogyan. :D

2013. szept. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!