Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Egy lendítőkerék 30-at fordul percenként, amikor a forgása egyenletesen lassulni kezd, és így 5 perc alatt megáll.

Ez alatt az idő alatt mekkora az:

a) Átlagszögsebessége?

b) Szöggyorsulása?

c) Szögelfordulása?


2013. aug. 29. 20:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, a feladat nem azt írja, hogy 5 percig egyenletesen forog és utána még plusszba 5 perc alatt áll le a rendszer.

Az a baj, hogy végképleteket tanultatok meg, de vegyük már figyelembe, hogy a 30-as fordulat csak omega0 (f0) miatt adott.

Mellesleg javaslom az omega-idő grafikon megrajzolását, egyértelműen látszik, hogy az most egy derékszögű háromszög, melynek területe 0,5*szöggyorsulás*idő^2.


(Amit meg te belinkeltél az nem is a lassulás folyamata, hanem a gyorsulás.)

2013. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A lassulás meg a gyorsulás lényegében ugyanaz, csak lassulásnál a gyorsulás negatív előjelű, tehát elvi különbség nincsen. Amúgy meg nem végképleteket tanulok meg, bármikor levezetem neked. Heti 6 órában tanulok fizikát és heti 7 órában tanulok matekot. Tudom, miről beszélek.
2013. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Villanykörte, igazad van, mert induló vagy leálló mozgásnál a t*omega0-t nem kell hozzáadni. A könyvben úgy van, hogy akkor induló vagy leálló, ha omega0=0-val, de ezek szerint mindegy, hogy mennyi az omega0, ha megáll a test. Vagy nem?
2013. aug. 30. 19:35
 14/19 A kérdező kommentje:
És így eredménynek kijött a fi= -1,571
2013. aug. 30. 19:45
 15/19 A kérdező kommentje:
rad
2013. aug. 30. 19:46
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha a képletből kivesszük az omega0*t-t és a gyorsulást pozitívnak vesszük, akkor ugyanazt kapjuk, mint ahogy én írtam le, tehát hogy benne hagyjuk, és negatívnak vesszük a gyorsulást. Tehát amit írtál Villanykörte az helyes, de abban nincs igazad, hogy a végeredmény csak úgy jön ki.
2013. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Villanykörte, igazad van, mert induló vagy leálló mozgásnál a t*omega0-t nem kell hozzáadni. "


Így van, nem most kezdtem a szakmát...


A végeredmény pedig csak az én gondolatmenetemmel jön ki. Hogy a szöggyorsulást negatívnak, vagy pozitívnak veszed, teljesen mindegy, igazából "szöglassulásnak" kéne hívni.


De mindegy, ha nem érted, nem az én bajom.

Rajzold fel az omega-idő diagramot, akkor világos!

2013. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Villanykörte, neked mennyi jött ki eredménynek?
2013. aug. 30. 21:35
 19/19 anonim ***** válasza:

Én már leírtam az eredményeimet, olvass vissza.

Igaz, csak fejben számoltam, de úgy gondolom, nem tévedtem nagyot.

2013. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!