Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg biztonságos a tűzön...

Tényleg biztonságos a tűzön járás?

Figyelt kérdés
Az olvastam, hogy több oldalon, hogy igen, viszont olyat is találtam, hogy valakik megsebesültek. Hol van jól megszervezve, van valakinek tapasztalata?
2013. aug. 3. 23:16
 1/4 anonim válasza:

A tűzön járás nagyon veszélyes! Azt szerintem felejtsd el.

De ha parázson járásról van szó, az teljesen más. :)

Ez egy ősi indián tisztító szertartás, amit már a világon nagyon sokan kipróbáltak. Többek között én is. Lényeges, hogy ki tartja. Mindenképp érdemes egy tapasztalt emberhez menni.Fontos, h képes legyél bízni benne. A sérülésekről annyit, h ha megbízható embernél vagy, akkor is lehetnek apró sérülések, de ez egyáltalán nem vészes. Ezek mindig jelentenek valamit, h miért pont ott lett kis piros folt a talpadon. Utána lehet nézni, melyik reflex ponton. De sok embernek egyáltalán semmi. Én ajánlani tudom, mert energetikailag tisztít, nem véletlen találták ki. :)

2013. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ez egy jó kérdés, nekem kifejezetten tetszik ;)

Mint ahogy az előző válaszoló is említette, a tűzön ne akarj járni, sőt, azon nem is nagyon lehet, mert csak egy fényjelenség. De ha mégis lángoló anyagon akarnál járkálni, nagyon megégetnéd a bokád, meg úgy az egész lábad eléggé komolyan.

Viszont a parázson járás más dolog.

Amikor a parázs, és itt kijelentem, hogy csak a szén (faszén) parazsa, izzik, akkor a belsejében játszódik le lassan oxidáció, eközben a külső rétegben ami egy javarészt hamu réteg (ásványi anyagok keveréke, mellé egy kis éghetetlen szerves anyaggal) az izzó részhez képes hideg.

Amikor a parázson járnak, azt lassan teszik, azaz normál gyalog tempóban, nem gyorsan, aminek két oka van.

Első oka az, ha lassan gyalogolsz, a teljes testsúlyod szépen eloszlik a talpad felületére, és nem pontszerűen koncentrált.

Második oka pedig, hogy a járás közben a tapadás miatt felvered az izzó anyagot, a talp lerakásnál pedig levegővel hevíted azt. Minél gyorsabb a láb, annál nagyobb léglöketet kap az izzó szén, ami felmelegszik. Ha viszonont túl lassú a láb, akkor elég időt ad a forró szénnek, hogy áthevítsze az összenyomott hamut, és a talpat is. Szóval ezért érdemes normál tempóban haladni.

Amúgy pedig a talp bőre relatív edzett és kibírja a hőt ;)

Valami kérdésed akadna, írj privátban ;)


- The Blueskin -

2013. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Nem láttad még régebben a híradót?

Azt mondták, hogy sokan megsebesültek.

2013. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is átmentem már többször is izzó parázson. Amúgy így hívják, tűzön járásnak.Először azt gondoltam, valami megváltozott tudatállapot miatt, vagy valami spirituálés dolog miatt nem égünk meg. De rájöttem, semmi ilyen nincs benne. Egyedül az van, edzi az akaraterőnket, jó közösségformáló, bátrabbak leszünk, inkább ez egy bátorságpróba.Lényeges a fa fajtája, a parazsak aprók legyenek, a parázsszőnyeg hossza, előtte pár percig a hideg, vizes földön-füvön járás, ráhangolódás, a rituálé.

Érdemes kipróbálni mindenkinek. Önmagadról és a többiekről sokat tudsz meg.Van akit gyávának tartasz, mégis bátran elsőnek megy át.Magadról azt hiszed, bátor vagy, de jó párszor körbemész, mire átmész. stb.Senki nem égett meg mikor én voltam,nekem pici helyen lett a talpamon egy pont, ami fájt fél napig, de csak kicsit, pedig nem volt megégve.A tűz csókja-a gyomorproblémáimat megmutatta.

2016. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!