Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a kézigránáton átvezetünk...

Ha a kézigránáton átvezetünk erős áramot, akkor felrobban a kézigránát?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Fel.
2013. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval igen.
2013. júl. 10. 11:04
 3/10 A kérdező kommentje:
És bocs pár címszó miatt de jó az a Bruno Mars szám.
2013. júl. 10. 11:05
 4/10 anonim ***** válasza:

A kézigránát lényege, hogy biztosítékot tartalmaz a robbanás ellen. Ha a biztosítékot eltávolítjuk, a gránát robbanni fog. Ebből következik, ha az áram úgy rongálja a biztosítékot, hogy annak a szerepe megszűnik, akkor robban, különben nem.

Persze ehhez előbb (robbanás nélkül) egy áramkörben kell elhelyezni a kézigránátot.

2013. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor már világos az egész.
2013. júl. 10. 11:08
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert a repeszfal fémből van és az választja el a külvilágtól a robbanó töltetet.
2013. júl. 10. 11:10
 7/10 Mysterion777 válasza:
47%

Felhasználói szabályzat, 4. paragrafus, részlet:

Kérdésed konkrét legyen! Ne azt kérdezd, hogy "Tudja-e valaki", mert arra egy Igen vagy Nem a helyes válasz.

2013. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az "erős" szó egy minőségjelző, és mint ilyen, erősen szubjektív fogalom. A minőségjelzőknél automatikusan jön a kérdés: mihez képest? Egy atomerőmű turbináiról lekapcsolható áram erejéhez képest még a villámlás is csak egy gombelem, miközben mégis fákat képes kettéhasítani és trafóházakat megolvasztani.


Tehát ez kizárólag annak a függvénye, hogy mennyire erős az az áram, amelyet átvezetsz rajta. Van egy küszöbérték, amelyet ha nem ér el, akkor nem robban fel a kézigránát, ha azt eléri, akkor már igen, beindul a detonáció. Ez a küszöbérték minden egyes gránátnál más és más, de egy viszonylag szűk sávon belül mozog a gránát fajtájától, felépítésétől, gyártástechnológiától, gyártási precizitástól, anyagminőségtől, hőmérséklettől, páratartalomtól és még sok egyéb más befolyásoló tényezőtől függően.

2013. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SimkoL ***** válasza:

Látott, használt már valamelyikötök kézigránátot ? Hát én úgy látom nem. Fiatalkoromban alkalmam volt tanulmányozni és kipróbálni: A működési mechanizmusa is eltér a nyeles és a 'tojás' gránátnak. A nyeles kézigránátnál miután kihúztad a biztosítót a fejnek el kell távolodni a nyéltől és vissza kell ütödni rá. Ekkor 'indul' be a nyélben lévő gyutacs ami majd késöbb berobbantja a fejben lévő robbanóanyagot. Tehát biztosító nélkül is dobálhatod, nem fog felrobbani csak egy határozott mozdulat után. A 'tojás'gránát annyiban tér el ha kihúztad a biztósítószeget és a 'fül' leesett akkor az már 'elcsettent' van pár másodperced hogy megszabadulj tőle.

Hát, hogy mekkora áram hatására robbanna fel, mivel a 'ház' fém és elég jól vezeti az áramot arra tapasztalatból nem tudnék választ adni, de szerintem igen nagy áramerősségnek kellene lenni.

Üdvözlettel: egy kiszolgált határőr és rendőr :)

2013. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nagy feszültséget (több kV) kapcsolsz rá garantálom , hogy fel fog robbanni rövid időn belül. Mivel az egész vezető anyagból készül , viszonylag kicsi lesz az ellenállása , jó nagy áramok fognak rajta átfolyni. Az áramnak pedig elég komoly hőhatása van , ami előbb utóbb be fogja gyújtani a benne lévő robbanóanyagot , csak idő kérdése. (U^2/R)*t összefüggésből meghatározható a Q hőmennyiség. Látható ha t növekszik , akkor Q is nő. Tehát egységnyi feszültségnél tényleg csak idő kérdése. Nézz meg pl. egy kenyérpirítót (kb. 700-800 W , nem túl sok , de azért az is elég jól fel tud melegedni) Minden esetre én nem kísérleteznék vele !


Egy erősáramú elektrotechnikus

2013. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!