Udv! Ha egy 25 ezer voltos vezeteket belogatunk a Balcsi kozepebe, ugy h razz mint allat, az mekkora sugaru korben fejti ki a hatasat? Ha nem idevalo a kerdes, akkor hova kene irni?
Te mivel foglalkozol, h ennyire vágod ezt a témát?
1-es és a 6-os írás ez tényleg igaz (ne oltsál le pls. ha igen, nem vagyok otthon a témában), mert ilyeneket még nem hallottam.
1. Ohm törvénye általános iskola nyolcadik, ha nem tévedek. Legrosszabb esetben középiskola 1.-2.
Ellenállások párhuzamos kapcsolásánál a nagyobb áram a kisebb ellenálláson folyik.
Ha a világon bárhol elhelyezel két, egymáshoz képes potenciálkülönbséggel rendelkező pontot, akkor körülötte minden egy hatalmas, végtelen elemű párhuzamos kapcsolás. Természetesen arra megy a nagy áram, amerre kisebb a két pont közt az ellenállás.
Színtiszta fizikai logika.
Ahhoz, hogy tudjad, merre mekkora áram fog folyni, pontosan tudnod kell az adott útvonal menti ellenállást. Na ez az, ami szinte lehetetlen. Homogén közegnél számítható, de egy ismeretlen ásványi anyag tartalmú vízen, hasonlóan inhomogén és nem ismert medertalajon át ez nem egy egyszerű kérdés. Ezért írtam: fene tudja.
2. Számomra egyértelmű volt, hogy 25 kV potenciálkülönbségről beszélünk egy fázisvezeték és a (fizikai értelmében) föld közt. Innentől nem volt min kötözködnöm.
HA a 25 kV fázis és a hozzá tartozó nulla vezeték egyszerre kerül belógatásra egymás mellett, a vezetéken a legközelebbi trafóban vagy elosztóközpontban fog nagyobb gondot okozni a zárlat, a túláram szépen lever vagy leéget mindent és máris nincs feszültség.
Honnan veszem?
Egyrészt tanultam fizikát, másrészt 3 évig voltam karbantartási vezető egy gyárban, ahol a gépek érintésvédelmi ellenőrzései is hozzám tartoztak, kénytelen voltam frissíteni az emlékeimet. Mellesleg beépített tranzisztorral vezérelt gyújtótekercseket gyártottunk, úgyhogy a termékhez is kellett némi elektromos ismeret, főként, hogy a gyártósori végteszt-gépeket is szereltem.
"Köszi, úgy látom bonyolult a kérdés még a proknak is, nem csak nekem."
Hm. :)
Ha azt nézem, hogy 25 V lehet veszélyes egy vizes környezetben, akkor kb. 63,6 m sugarú a kör.
Természetesen ebből a 3,6 m az a humor, ez csak egy tájékoztató érték, a nagyságok becslésére.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!