Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Udv! Ha egy 25 ezer voltos...

Udv! Ha egy 25 ezer voltos vezeteket belogatunk a Balcsi kozepebe, ugy h razz mint allat, az mekkora sugaru korben fejti ki a hatasat? Ha nem idevalo a kerdes, akkor hova kene irni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 13:45
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:
Nem a kérdés, a válasz az. Vagyis nem simán bonyolult, mert nagyon sok megfelelő adattal számolható lenne, az a bonyolult, hogy ezek az adatok nem szerezhetőek be pontosan és csak ott, csak akkor pillanatnyilag érvényesek. Ha meg más az alapadat, nagyságrendekkel eltérhet az eredmény. Ezért tilos viharban fürödni. Mert a fene tudja, hova üt be a villám, a fene tudja mekkorát és a fene tudja, ennek hol, mekkora hatása lesz. Hasonló a játék a leszakadt magasfeszültségű vezetékkel szárazföldön is, ott is többszörös biztonsági távolságot adnak meg, mert ott is fennáll a "fene tudja" effektus.
2013. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Te mivel foglalkozol, h ennyire vágod ezt a témát?

1-es és a 6-os írás ez tényleg igaz (ne oltsál le pls. ha igen, nem vagyok otthon a témában), mert ilyeneket még nem hallottam.

2013. máj. 28. 21:30
 13/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj tesó!
2013. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mi ez a ne haragudj tesó szöveg. Te voltál az 1,6, s f*szság az egész, vagy mi. Akkor viszont wadmalac is részben bekaphatja, h nem oltott le a gec*be. Ha igza, akkor fel kellett volna keresni, s ha fiú vagy le kellett volna tépni a golyóidat.
2013. máj. 28. 23:30
 15/17 Wadmalac ***** válasza:

1. Ohm törvénye általános iskola nyolcadik, ha nem tévedek. Legrosszabb esetben középiskola 1.-2.

Ellenállások párhuzamos kapcsolásánál a nagyobb áram a kisebb ellenálláson folyik.

Ha a világon bárhol elhelyezel két, egymáshoz képes potenciálkülönbséggel rendelkező pontot, akkor körülötte minden egy hatalmas, végtelen elemű párhuzamos kapcsolás. Természetesen arra megy a nagy áram, amerre kisebb a két pont közt az ellenállás.

Színtiszta fizikai logika.

Ahhoz, hogy tudjad, merre mekkora áram fog folyni, pontosan tudnod kell az adott útvonal menti ellenállást. Na ez az, ami szinte lehetetlen. Homogén közegnél számítható, de egy ismeretlen ásványi anyag tartalmú vízen, hasonlóan inhomogén és nem ismert medertalajon át ez nem egy egyszerű kérdés. Ezért írtam: fene tudja.

2. Számomra egyértelmű volt, hogy 25 kV potenciálkülönbségről beszélünk egy fázisvezeték és a (fizikai értelmében) föld közt. Innentől nem volt min kötözködnöm.

HA a 25 kV fázis és a hozzá tartozó nulla vezeték egyszerre kerül belógatásra egymás mellett, a vezetéken a legközelebbi trafóban vagy elosztóközpontban fog nagyobb gondot okozni a zárlat, a túláram szépen lever vagy leéget mindent és máris nincs feszültség.


Honnan veszem?

Egyrészt tanultam fizikát, másrészt 3 évig voltam karbantartási vezető egy gyárban, ahol a gépek érintésvédelmi ellenőrzései is hozzám tartoztak, kénytelen voltam frissíteni az emlékeimet. Mellesleg beépített tranzisztorral vezérelt gyújtótekercseket gyártottunk, úgyhogy a termékhez is kellett némi elektromos ismeret, főként, hogy a gyártósori végteszt-gépeket is szereltem.

2013. máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszi az ezek szerint szakertoi hozzaszolast. Szoval nem csak szopatott1 es 6, ennek orulok. Szeretem a fizikat, de az aram resz nekem eleg bonyolult, nem tudja az agyam befogadni.
2013. máj. 30. 11:40
 17/17 anonim ***** válasza:

"Köszi, úgy látom bonyolult a kérdés még a proknak is, nem csak nekem."

Hm. :)

Ha azt nézem, hogy 25 V lehet veszélyes egy vizes környezetben, akkor kb. 63,6 m sugarú a kör.


Természetesen ebből a 3,6 m az a humor, ez csak egy tájékoztató érték, a nagyságok becslésére.

2016. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!