Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni röviden és lényegre törően, hogy hogyan kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Holnap írunk matekból a szögek szögfüggvényeiből. A tanár mond egy fokot, például sin135 fok, nekünk pedig le kell írnunk, hogy az mennyi (1-et, -1-et, gyök három/kettőt, gyökhárom/kettőt, stb.) Az alap szögeknek (30, 45, 60) fejből tudom, de a többinek nem. Valamilyen elforgatós módszerrel kell koordinátarendszerben. Valaki tud segíteni? Előre is köszönöm!
2009. szept. 29. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a szinusznál sinx = - sin(-x)-el és sinx = sin(180 - x), koszinusznál pedig cosx = cos(-x) valamint cosx = -cos(180 - x). Majd valaki rajzol neked egy szép ábrát, abból könnyű megérteni, a lényeg annyi, hogy van egy egységköröd a koordinátarendszer közepén, a (1,0) pontnál van a 0° (0 fok), (-1,0)-nál a 180, ahogy mész körbe a körön a koszinusz mindig a pont x-koordinátája, a szinusz az y. A szög meg a pontbahúzott szakasz és az x-tengely pozitív szára által bezárt szög.
2009. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!